Картина ділового дня: арешт активів Газпрому, загроза для Української біржі та купейні квитки за ціною авіалоукостів

5 червня 2018, 21:11

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 5 червня.

Головне

Суд Нідерландів заарештував активи Газпрому на вимогу Нафтогазу, повідомила прес-служба української держкомпанії. Так, згідно з прийнятим раніше рішенням Стокгольмського арбітражу, російський монополіст винен $2,6 млрд. Трибунал присудив Газпрому виплатити Нафтогазу $4,63 млрд компенсації за збитки, завдані порушенням умов транзитного контракту. Компанія вже фактично отримала $2,1 млрд, які були зараховані як плата за газ, поставлений у 2014-2015 роках. Тепер Нафтогаз працює "над тим, щоб отримати решту".

Відео дня

Українська біржа попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції, повідомила прес-служба фондового майданчика. Біржа просить скасувати ту частину санкцій, яка стосується використання біржових торгових систем, вироблених російською Московською біржею. Крім того, майданчик має намір створити дочірню товарну біржу. В кінці травня Московська біржа, а також її ПО потрапили в оновлений список "антиросійських" санкцій.

Укрзалізниця вивчає можливість підвищення вартості купейних квитків до рівня авіалоукостів. В.о. глави перевізника Євген Кравцов в інтерв'ю газеті Деловая столица заявив, що компанія також пропонує розділити поїзди далекого прямування за категоріями і комфортом.

General Еlectric домовилася про часткове виробництво своїх локомотивів в Україні, повідомила прес-служба американської компанії. Крюківський вагонобудівний завод підписав угоду з GE про 10% локалізацію виробництва 30 локомотивів. Українська компанія розраховує, що її співробітництво з GE "не обмежиться поставками тепловозів", а отримає продовження "у виробництві іншої продукції".

Ринки та компанії

Україна попросила США скасувати мита на імпорт металопродукції, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі. З 4 червня заступник міністра - торговий представник України Наталія Микольська знаходиться в США з робочим візитом, в рамках якого ведуться переговори про виведення з-під дії введених мит на імпорт українського алюмінію і сталі.

Ernst & Young почала пошук покупців Центренерго, повідомив в.о. Фонду держмайна Віталій Трубаров. Планується продати 78,2% пакета акцій енергогенеруючої держкомпанії. Це буде перший об'єкт великої приватизації у 2018 році.

MAS Seeds вирішила створити український гібрид кукурудзи, повідомив генеральний директор компанії в Україні Ромен Дестйо. Компанія планує інвестувати в науково-дослідну станцію у Київській області близько $1 млн. В даний час використовується французька генетика - батьківські компоненти, привезені з Франції, а насіння вирощуються в Україні, проте створені українські гібриди будуть адаптовані під місцеві кліматичні умови і грунт.

Українська авіакомпанія Bravo запустила сезонний рейс до Туреччини, повідомив директор Міжнародного аеропорту Кривий Ріг Ігор Лашин. Рейс буде виконуватися напрямком Кривий Ріг - Даламан два рази у тиждень - по вівторках і п'ятницях. В кінці травня Bravo Airways відкрила рейс у Даламан з Херсона.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Україна у травні збільшила імпорт зрідженого газу на чверть, повідомляє enkorr . Так, було імпортовано 121,1 тис. т скрапленого газу. У порівнянні з травнем минулого року обсяг імпорту збільшився на 17,2% (на 17,2 тис. т).

В Україні впав попит на нові автобуси, повідомляє AUTO-Consulting. У травні їх реалізація скоротилася на 55% і склала всього 50 одиниць. Лідером з продажів став черкаський ATAMAN, на який прийшло 46% всіх замовлень. На другому місці йде російський ПАЗ, третє місце займає Еталон. За п'ять місяців цього року збут нових автобусів скоротився на 29% і ледь перевищив показник 300 одиниць.

Україна увійшла до трійки світових експортерів меду, повідомила національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка. Частка українського експорту меду в загальному обсязі у минулому році склала 10%. При цьому в грошовому обчисленні Україна не увійшла до першої трійки лідерів, оскільки ціна на експортований мед невисока - 1,98 $/кг.

Кіпрська компанія купила Юнекс банк. Про це фінансова установа повідомляє в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передають Українські Новини. Withine Investments придбала в пряме володіння право власності на 290 083 237 акцій, що становить 99,34% голосуючих акцій банку.

Укрнафта виплатила 580 млн грн податкового боргу з початку року, повідомили у компанії. В цілому Укрнафта за цей період сплатила 6,2 млрд грн податків. А в 2018 році найбільша нафтовидобувна компанія планує погасити прострочений борг на суму 1,2 млрд грн.

Цифра дня

$6 млрд

Склали статки українського олігарха Ріната Ахметова за оцінкою агентства Bloomberg, збільшившись за останній рік на $1,3 млрд.

Цитата дня

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко про нову політику управління відходами в Україні:

"Сьогодні сміття розглядається не як проблема, це питання потужного енергетичного ресурсу [...] Адже цей ресурс - побутові відходи - в наявності в кожній громаді і повинен розглядатися і органами місцевого самоврядування, і споживачами, і бізнесом, як джерело вироблення альтернативної енергетики".

Показати ще новини
Радіо NV
X