Картина ділового дня 30 жовтня: нові ціни на газ для населення, підозра Продану і валютні депозити і карти від Monobank

30 жовтня 2018, 20:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за вівторок, 30 жовтня.

Головне

Регуляторна служба відмовилася оскаржувати рішення Кабміну про ціни на газ, повідомила голова відомства Ксенія Ляпіна в коментарі Українським новинам. За її словами, законодавство не дозволяє службі оскаржувати вже прийняті рішення Кабміну. Регуляторна служба лише звернула увагу уряду на ризики, які несе постанову №867, далі справа за прем'єр-міністром. Основна претензія служби полягає в тому, що порядок збору Мінфіном даних про споживачів газу порушує закон про персональні дані. Крім того, відомство зазначає, що застосування деяких норм постанови в запропонованій редакції може призвести до монополізації роздрібного ринку газу на користь Нафтогазу і порушує закон про ринок природного газу.

Відео дня

Екс-голові ДФС Мирославу Продану готуються оголосити підозру, повідомив агентству Українські новини джерело в слідстві. Дата вручення ще не визначена, але це може статися вже на наступному тижні. 5 вересня Кабмін звільнив Продана з посади виконуючого обов'язки голови Державної фіскальної служби. Формальною причиною стала заява за власним бажанням. Уряд оголосив конкурс на посаду голови ДФС.

Держбюджет в Україні за 9 місяців зведений з дефіцитом в 7,3 млрд грн, повідомило Держказначейство. Так, дефіцит загального фонду за вказаний період склав 11,3 млрд грн, тоді як бюджет спецфонду зведений з профіцитом 4 млрд грн. Запозичення за дев'ять місяців склали 141,1 млрд грн при запланованих 226,4 млрд грн, погашення - 152,6 млрд грн при плані - 175,7 млрд грн. Надходження від приватизації склали 77,3 млн грн при запланованих 21,3 млрд грн. Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку на початок жовтня 2018 року скоротилися до 21,4 млрд грн з 27,1 млрд грн на початок вересня.

Реальна зарплата в Україні у вересні виросла на 12,9%, свідчать дані Держстату. У той же час за місяць (в порівнянні з серпнем-2018) реальна зарплата скоротилася на 1,2%. Середня номінальна зарплата штатних працівників у вересні 2018 року в порівнянні з попереднім місяцем збільшилася на 0,7%, в річному вимірі - на 23%, склавши 9 042 грн, тоді як в серпні вона склала 8 977 грн. Найвищий рівень зарплат в минулому місяці зафіксовано в Києві - 13 614 грн, найнижчий - у Тернопільській області - 7 061 грн.

В Україні також зросли борги із зарплати, свідчать дані Держстату. Загальна сума заборгованості з її виплати у вересні 2018 року збільшилася на 6,5% і станом на початок жовтня становила майже 2,9 млрд грн. У вересні заборгованість економічно активних підприємств збільшилася на 11,9% - до 1,7 млрд грн. Найбільше зростання заборгованості із зарплати в минулому місяці зафіксовано в Хмельницькій - на 64,5%, Кіровоградській - на 43,7% і Волинській - на 34,9% областях. Скорочення заборгованості спостерігалося в Рівненській - на 9,1%, Житомирській - на 8,7%, Вінницькій - на 2% областях.

Нафтогаз оприлюднив нові ціни на газ для населення. Як повідомили в прес-службі НАК, кінцева ціна газу для населення становить 8 548,92 грн, для підприємств ТКЕ - 8 361,85 грн. Ціна газу для всіх категорій споживачів на умовах ПСО становить 7 482,61 грн з урахуванням ПДВ.

Компанії та ринки

У Стамбулі відкрили аеропорт, який стане найбільшим у світі, повідомило турецьке агентство Anadolu. Відкривав першу частину аеропорту, яка зможе обслуговувати до 90 млн пасажирів на рік, особисто президент країни Реджеп Ердоган. З реалізацією всіх етапів проекту цей показник підвищиться до 150 млн, а за необхідності буде доведений до 200 млн пасажирів. Всі етапи Аеропорту Стамбула будуть задіяні до 2028 року. У найближчі десять років аеропорт продовжить розширюватися. Загальна площа території аеропорту складе 76,5 млн квадратних метрів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вадим Новинський готовий об'єднати газовий бізнес з Рінатом Ахметовим, заявив перший в інтерв'ю Українській правді. Так він відповів на запитання, як буде діяти, якщо від Ахметова надійде пропозиція з газового бізнесу. Він підкреслив, що їх об'єднання в металургії - створення Метінвесту - фактично подвоїло ефект: "коли 1 + 1 дало навіть не 3, а 4". Зараз Ахметову і Новинському спільно належить найбільша в Україні гірничо-металургійна компанія Метінвест (СКМ - 71,2%, Смарт-холдинг - 23,7%). Ахметову через ДТЕК належить компанія Нафтогазвидобування. Новинський володіє компанією Укргазвидобуток, управління якою здійснює Smart Energy в складі групи Смарт-холдинг.

Укрзалізниця програла суд "дочці" ВТБ Банку щодо боргу на 1,1 млрд грн. Таке рішення прийняв Господарський суд Донецької області. Він частково задовольнив позов банку, ухваливши стягнути з держпідприємства Донецька залізниця 933 млн грн заборгованості за чотирма кредитними договорами від 2013 року. При цьому, майно держпідприємства розташоване в зоні Операції об'єднаних сил і підпадає під дію закону про мораторій на стягнення коштів за борги ДЗ.

Приватбанк запровадив оплату покупок і послуг в Telegram, повідомила прес-служба фінустанови. Так, держбанк інтегрував свою платіжну систему LiqPay в платіжні методи Telegram Payments. Очікується, що це дозволить українським компаніям приймати платежі за допомогою Apple Pay і банківських карт безпосередньо в ботах месенджера Telegram. Для цього потрібно підприємцю підключити свій магазин в LiqPay і створити бот в месенджері.

Бориспіль дозволив авіакомпаніям запустити послугу мобільного посадкового талона, повідомила прес-служба аеропорту. За угодою між державіаційною службою і ІАТА, Україна увійшла до списку країн, в аеропортах яких передбачена відповідна сервісна технологія. До переліку входить більшість країн Європи і світу. У режимі тестування технологія мобільних посадкових талонів вже три роки успішно використовується базовим авіаперевізником.

Monobank запускає валютні депозити і карти, заявив один із засновників Дмитро Дубілет. Вони будуть доступні через тиждень-два. За словами Дубілета, банку без відділень працювати з валютою складно, але Monobank домовився з банками-партнерами, щоб вони приймали валюту від населення.

Чистий збиток Укрпошти скоротився на третину, свідчать дані звіту компанії в системі розкриття інформації НКЦБФР. Укрпошта за підсумками дев'яти місяців цього року збільшила чистий збиток на 23,7% - до 514,1 млн грн. Чистий дохід компанії від реалізації продукції зріс на 27,6% в порівнянні аналогічним періодом 2017 року і склав 4,8 млрд грн. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за три квартали виросла на 22,7% і склала 4,6 млрд грн.

Укрзалізниця планує запустити дизельний потяг в аеропорт Бориспіль, повідомив в.о. голови правління компанії Євген Кравцов. Залежно від попиту в процесі запуску проекту планується збільшувати і число і вагонів потяга поїзда Крюківського вагонобудівного заводу. Кравцов вважає, що проект має окупитися через 9-10 років. Також компанія веде переговори про електрифікацію ділянки шляху з Києва в аеропорт.

Богдан Моторс скоротила збиток у вісім разів, говориться в звітності автомобільної компанії в системі розкриття інформації НКЦБФР. Корпорація в січні-вересні 2018 року отримала 51,9 млн грн консолідованого чистого збитку. Консолідований чистий дохід компанії виріс в 2,3 разу - до 494,9 млн грн. Валовий прибуток компанії виріс в 2,8 разу - 95,1 млн грн, а прибуток від операційної діяльності прибуток склав 34,4 млн грн проти 357,5 млн грн збитку за дев'ять місяців минулого року.

Цифра дня

489,5 млн грн

Склав прибуток держпідприємства Центренерго за дев'ять місяців 2018 року, що в 4,2 разу менше, ніж за аналогічний період минулого року - 2,1 млрд грн.

Цитата дня

Бізнесмен Вадим Новінський про готовність об'єднати свої газовидобувні активи з аналогічним бізнесом Ріната Ахметова:

"Я вважаю Ріната Ахметова найкращим партнером, якого я знав у своєму житті. [З точки зору - НВ] надійності, чесності, порядності по відношенню до всіх. Я кращого партнера не бачив, який завжди виконує свої зобов'язання - вигідно йому їх виконувати чи не вигідно, він завжди їх виконує. Я намагаюся брати з нього приклад в цьому відношенні".

Показати ще новини
Радіо NV
X