Картина ділового дня 26 жовтня: скорочення держборгу, продаж Центренерго і нові єврооблігації України

26 жовтня 2018, 20:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за п'ятницю, 26 жовтня.

Головне

Фонд держмайна визначився з датою продажу Центренерго, повідомив глава Фонду Віталій Трубаров. Конкурс з продажу державного пакета акцій найбільшої енергогенеруючої компанії призначений на 13 грудня. У інвестора є 45 днів на ознайомлення з роботою і фінансовими показниками підприємства і на підготовку всіх необхідних документів. Стартова ціна пакета акцій держкомпанії становить 5,98 млрд грн.

Відео дня

Держборг України у вересні скоротився на $190 млн, до $74,66 млрд, свідчать дані Міністерства фінансів. У національній валюті держборг скоротився на 0,18%, або на 3,9 млрд грн – до 2,11 трлн грн. З початку року в доларовому вираженні він скоротився на 2,2%, або на $1,6 млрд, у гривні – на 1,4%, або на 28,9 млрд грн. За оцінками Мінфіну, до кінця 2018-го держборг не повинен перевищити 2,7 трлн грн.

Нові 5- і 10-річні єврооблігації України в перший день після розміщення торгуються вище номіналу, свідчать дані торгової системи Bloomberg. Так, папери з погашенням 1 лютого 2024 року до 12:35 кв подорожчали до 100,639% номіналу, що передбачає прибутковість на рівні 8,82% річних, при тому що цінні папери були розміщені з прибутковістю 8,99% річних. При цьому, єврооблігації з погашенням 1 листопада 2028 року до зазначеного часу торгувалися за ціною 101,139% номіналу, що передбачає прибутковість 9,57% річних, тоді як прибутковість при розміщенні склала 9,75% річних.

Україна має виплатити понад $3 млрд до кінця року за зовнішніми боргами, свідчать дані Нацбанку. Виплати припадають на жовтень-грудень 2018 року і стосуються комерційних і гарантованих зобов'язань. НБУ уточнює, що $2,5 млрд належить перерахувати в рахунок погашення основної суми боргу і $483 млн – відсотків. Потім, в січні-березні 2019 року, за такими зобов'язаннями необхідно буде виплатити $1,368 млрд, у тому числі $1,042 млрд основної суми, після чого в другому-четвертому кварталах 2019 року сума платежів знизиться до менш $1 млрд. З початку року валовий зовнішній борг скоротився на $1,7 млрд.

Компанії та ринки

Мінфін розробляє модель введення податку на виведений капітал, повідомила в.о. міністр фінансів Оксана Маркарова в інтерв'ю виданню Корреспондент. Податок буде поширюватися на компанії з оборотом нижче 200 млн грн, тобто для 97-98% всіх компаній в країні. За словами Маркарової, повне введення податку для всіх категорій призведе до втрат бюджету. Тому Мінфін працює "над фіскально-нейтральною моделлю". "Ми на фінальній стадії, знаходимо порозуміння з нашими міжнародними партнерами", – підкреслила вона.

Укрпошта з 1 січня відмовиться від доставки пенсії, заявив гендиректор поштового оператора Ігор Смілянський в інтерв'ю газеті Урядовий кур'єр. Компанія має намір припинити доставку пенсій і закрити 5-7 тис. відділень у сільській місцевості у разі непідвищення тарифів на доставку пенсій.

ЄС відібрав лідерство за українським пасажиропотоком у Росії, заявив заступник директора департаменту пасажирських перевезень за дальнім сполученням Укрзалізниці Олександр Красноштан в інтерв'ю ЕП. Найбільш популярними напрямками були Перемишль, Кошице, Варшава, Рига і Відень. Однак, незважаючи на це з Росією зберігається "стабільний пасажиропотік". За його словами, для компанії це рентабельні перевезення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Андрій Коболєв зацікавлений залишитися працювати в Нафтогазі, повідомив він в інтерв'ю сайту LB.ua. Глава правління НАКу готовий продовжити свій контракт, продовживши роботу в компанії після 26 березня 2019 року. "Якщо акціонер вважатиме за потрібне мене залишити на цій посаді, мені це цікаво, сказав він. 26 березня Кабмін повинен буде прийняти рішення: або продовжувати контракт, або розірвати. За словами Коболєва, в разі відмови з боку уряду продовжувати з ним контракт він має намір повернутися до роботи в приватному бізнесі.

Метінвест створює IT-компанію для обслуговування своїх підприємств. Як повідомляється в прес-релізі групи, Метінвест Діджитал буде виконувати весь перелік завдань в області IT і проводити роботу щодо поліпшення IT-сервісу. Посилиться проектна діяльність: планується створення експертизи за новими цифровими рішеннями і підвищення оперативності запуску проектів. Генеральним директором нового підприємства (за сумісництвом) призначено директора з інформаційних технологій Метінвесту Сергя Детюка.

Саудівському фонду дозволили придбати агрохолдинг Мрія. Відповідне рішення прийняв Антимонопольний комітет України. Зокрема британській Salic UK Limited (дочірня структура SALIC) дозволили придбати акції 11 підприємств Мрії. Salic UK у вересні 2018 року анонсував покупку українського агрохолдингу. Сума і умови операції не розголошуються. Її завершення стане можливим після отримання дозволу Антимонопольного комітету.

Кабмін затвердив перелік товарів, що підпадають під процедуру "єдиного вікна" на митниці, повідомляє Європейська бізнес асоціація. Згідно з постановою, овочі, фрукти, кава повинні проходити фітосанітарний контроль, жива худоба, ліки для ветеринарної медицини – ветеринарно-санітарний. Державний контроль будуть проходити харчові продукти, такі як риба, яйця, м'ясо та мед. Також наголошується, що товари, які мають короткий термін споживання або які представляють ризик – молочна продукція, риба, м'ясо – повинні підлягати перевірці на кордоні частіше. У той же час перевірка алкоголю, кави, масла буде здійснюватися на основі документації, що йде з кожною партією, відзначають в ЄБА.

Wizz Air відкриває новий щоденний рейс Київ-Відень з аеропорту в Жулянах, повідомляється на Facebook-сторінці аеропорту. Перший рейс угорського лоукостера з аеропорту Київ ім. Ігоря Сікорського відбудеться вже цієї неділі, 28 жовтня о 9 ранку. Зворотній рейс з Відня приземлиться в аеропорту 29 жовтня о 13:35. Щоденний прямий рейс Відень-Київ-Відень буде здійснюватися авіалайнерами типу Airbus A320.

Приватбанк відновив видачу "теплих кредитів" для ОСББ, повідомили в прес-службі фінустанови. Так, 19 жовтня Кабмін надав Приватбанку 46,2 млн грн, що становить майже половину цільових коштів, виділених державою. Зараз йде етап підготовки підписання додаткової угоди з Держагентством енергоефективності. У банку відзначають, що до моменту підписання угоди приймаються заявки на кредитування від ОСББ та ЖБК. Документи, що підтверджують витрати ОСББ, клієнтам необхідно надати в банк до 30 листопада.

Антимонопольний комітет оштрафував WOG на 4,6 млн грн за спотворення результатів торгів, повідомляє Інтерфакс-Україна. Зокрема оштрафовано компанію Воленс Трейд (до 28 березня Вог Аеро Джет) за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. За подібне порушення також було оштрафовано на 329,5 тис. грн Укрпостач-Нафтотрейд.

Цифра дня

7,2 млрд грн

Склали надходження до ліквідованих банків за підсумками перших 9 місяців цього року.

Цитата дня

Глава правління Нафтогазу України в інтерв'ю LB.ua прокоментував підвищення цін на газ для населення на вимогу Міжнародного валютного фонду:
"Підвищення цін на газ взагалі не є пріоритетом для нашої компанії. Наш пріоритет – зміна схеми торгівлі газом, усунення посередників (обгазсбути – компанії-пустушки, керовані облгазами, які постачають населенню куплений у НАК газ) в ланцюжку Нафтогаз-облгазсбут-населення. Ці схеми – неефективні і корупційні. і ми зібрали факти, які доводять це".

Показати ще новини
Радіо NV
X