Картина ділового дня 24 липня: загрози світовій економіці, старт "малої" приватизації та зростання будівництва

24 липня 2018, 21:02

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за вівторок, 24 липня

Головне

Велика двадцятка назвала загрози світовій економіці, йдеться у комюніке організації. Міністри фінансів і глави центробанків країн G20 зазначили, що розвиток основних економік світу відбувається нерівномірно, а це створює ризики у середньостроковій і довгостроковій перспективі. На їхню думку, фактори, що загрожують світовій економіці, містять зростаючу фінансову вразливість, посилення напруженості у торгівлі і геополітиці, а також глобальні дисбаланси, в тому числі і слабке структурне зростання в країнах з розвиненою економікою.

Відео дня

У Prozorro.Продажі з'явилися перші об'єкти "малої" приватизації, повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. За останніх два дні Фонд держмайна завів в електронну торгову систему перші 18 об'єктів. Підприємства розташовані у Львові та Житомирі. "За кілька днів, максимум, через тиждень, рахунок піде на сотні", - підкреслив він. У свою чергу в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров повідомив, що процедура введення лотів у систему буде завершена до четверга.

Адміністрація президента прокоментувала вето на закон про контрабанду лісу. Як повідомили у прес-службі президента Петра Порошенка, він підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу, однак виступає проти лобістських схем, які порушують умови зони вільної торгівлі з Європейським союзом. У Порошенка уточнили, що президент підпише закон після внесення парламентом відповідних змін до нього.

Нафтогаз домовився про відділення оператора газотранспортної системи, повідомила прес-служба компанії. Наглядова рада Нафтогазу досягла згоди з наглядовою радою Магістральних газопроводів України (МГУ) щодо дорожньої карти співпраці з метою повного і прозорого відділення функції оператора ГТС. Згідно з меморандумом про взаєморозуміння, процес відділення функції оператора ГТС (анбандлінгу) повинен бути завершений на початку 2020 року, після того, як закінчиться дія чинного контракту на транзит газу з російським Газпромом.

Компанії та ринки

Нацбанк спростив вимоги для угод на міжбанку, повідомили у прес-службі регулятора. Так, регулятор скасував норму про обов'язкове підтвердження банками всіх угод з купівлі-продажу іноземної валюти на міжбанківському ринку. Надалі для підтвердження власних угод на міжбанку фінустанови зможуть використовувати в добровільному порядку ВаКлі, і будь-які інші засоби, прийнятні для сторін угоди - наприклад, SWIFT. Разом з тим, банки отримають можливість укладати угоди на міжбанківському ринку у будь-який час, а не тільки під час його роботи, як зараз.

Україна піднялася в рейтингу інвестиційної привабливості International Business Compass, який з 2012 року складають Гамбурзький інститут світової економіки (HWWI) спільно з німецькою аудиторською компанією BDO. За рік Україна поліпшила свої позиції на 3 рядки, і тепер займає 131-е місце. Зростання відбулося після торішнього падіння. Як відзначили у BDO, це свідчить "про позитивні зміни в економічному і соціальному розвитку країни".

Обсяги будівництва в Україні збільшилися до 48 млрд грн за підсумками першого півріччя, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зростання склало 2,8%. Лідерами за темпами зростання будівництва стали Івано-Франківська (41,5%), Одеська (33,8%) і Чернівецька (22,4%) області.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Укртелеком має намір підвищити тарифи з листопада, заявив директор з корпоративних комунікацій компанії Михайло Шуранов. Оператор звернувся до регулятора із проханням погодити збільшення граничних тарифів на фіксовану телефонію на 14% з 1 листопада 2018 року і ще на 10% з січня 2019-го. Укртелеком також відзвітував про скорочення на 18,6% прибутку за підсумками першого півріччя, до 289 млн грн чистого проти 355 млн грн за аналогічний період 2017-го. Крім того, знизилися і доходи від телефонії - на 5,2%, до 715 млн грн. При цьому доходи від інтернету і супутніх послуг зросли на 5,3% - до 409 млн грн.

Держгеонадр продовжила дію 39 ліцензій Укргазвидобуванню, повідомила прес-служба держкомпанії. Термін спеціальних дозволів становить 20 років. Раніше компанія була змушена зупинити видобуток на Південно-Коломацькому родовищі через зволікання з продовженням ліцензії. Крім того, Укргазвидобування в 2018 році отримала понад 60 відмов від Полтавської облради на узгодження нових ліцензій або на розширення існуючих. Стратегія компанії передбачає нарощування видобутку газу з 14,5 млрд куб. м в 2016 році до 20,1 млрд куб. м - в 2020 році.

Овостар Юніон збільшив продажі яєць на третину, повідомила компанія на Варшавській фондовій біржі. У першому півріччі 2018 року продажі компанії досягли 679 млн яєць, що на 31% аналогічного періоду минулого року. Експорт яєць зріс на 58% - до 294 млн штук. Таким чином, частка експортних продажів у загальній структурі оцінюється в 43%. При цьому, виробництво зменшилось на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 787 млн яєць. У Овостар уточнили, що середня ціна продажу яєць зросла на 43% - до 1,86 грн за штуку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Fitch Ratings підтвердило рейтинги Ощадбанку та Укрексімбанку, повідомили у прес-службі агентства. Рейтинги дефолту емітента підтверджено в іноземній і національній валюті на рівні В- (прогноз "стабільний"). Це "відображає несуттєві зміни в рівні автономної кредитоспроможності фінустанов", відзначили в Fitch. Крім того, аналітики агентства відзначили готовність держави надати банкам підтримку, якщо така необхідність виникне.

НБУ заявили, що Royal Standard працює без ліцензії. Банківський регулятор звернувся до правоохоронних органів з проханням розслідувати діяльність компанії щодо залучення коштів вкладників за завищеними ставками - під 24-33% річних в гривнях і 18-22% річних у доларах, повідомив НБУ. "НБУ не надає ліцензій на залучення депозитів або кредитування структурам, які не мають статусу банку. У той же час компанія не отримувала таких ліцензій від інших регуляторів фінансового сектора. Більш того, компанія взагалі не має статусу фінансової установи. Тобто компанія за законом не може залучати депозити і видавати кредити ", - підкреслили в Нацбанку.

НБУ змінив правила розкриття банківської таємниці, повідомила прес-служба регулятора. Правила зберігання, захисту та використання банківської таємниці змінені у зв'язку зі вступом в силу закону України Про валюту і валютні операції. Банкам дозволено буде надавати інформацію, що містить банківську таємницю, під час здійснення валютного нагляду, в тому числі в разі введення регулятором заходів захисту. Постанова набирає чинності одночасно з днем введення в дію цього закону.

Китайські держбанки готові інвестувати в розвиток швидкісного залізничного сполучення в Україні, повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов за підсумками зустрічі з представниками китайських банків і залізничних компаній в Києві. Представники китайської сторони висловили бажання знайти вдалу економічну модель для просування швидкісного руху в Україні та оновлення парку Укрзалізниці.

Цифра дня

1 000 000%
Така інфляція загрожує Венесуелі, на думку Міжнародного валютного фонду, у разі, якщо керівництво країни продовжить здійснювати таку ж економічну і фінансову політику.

Цитата дня

Заступник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон про позицію Вашингтона щодо неприйнятності спорудження газопроводу Північний потік-2:
Також хочу висловити непохитну підтримку України з боку США і категоричний спротив проекту Північний потік-2. Хочу підкреслити необхідність підтримки надійного транзиту газу в Україні. Ми всі єдині в США щодо підтримки України".

Показати ще новини
Радіо NV
X