Картина ділового дня 18 жовтня: легалізація банкрутства фізосіб, Держбюджет-2019 і другий магазин H&M в Україні

18 жовтня 2018, 20:26

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за четвер, 18 жовтня.

Головне

Рада схвалила в першому читанні проект Держбюджету-2019. 240 народних депутатів схвалили постанову Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік. Крім того парламент також схвалив у першому читанні ще один законопроект з так званого "бюджетного пакету" Про внесення змін до Бюджетного кодексу (№9084). Тепер Кабмін повинен не пізніше 3 листопада подати Раді оновлений проект з поясненнями про причини відмови від окремих пропозицій депутатів. Розгляд проекту Держбюджету-2019 у другому читанні має завершитися до 20 листопада, а в третьому читанні і загалом – до 1 грудня.

Відео дня

В Україні узаконили банкрутство фізосіб. Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому Кодекс з процедур банкрутства, який передбачає таку процедуру. За відповідний закон №8060 проголосували 237 народних депутатів. Документ структурований у чотири книги. Перша регулює загальні положення і терміни, друга – діяльність самоврядної організації арбітражних керуючих, третя – питання банкрутства юридичних осіб, а четверта – банкрутство фізичних осіб. Ця новела дає можливість фізособамсумлінним позичальникам у разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права.

Ціни на електроенергію для населення перерахують. Так, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг прийняла постанову, якою врегулювала механізм формування цін на електричну енергію для побутових і малих непобутових споживачів під час надання універсальних послуг. Така ціна включає в себе покупку електроенергії на ринку, тариф на послуги постачальника, ціни на послуги передачі і розподілу напруги.

В Україні зробили крок до нового бюджетного планування. Верховна Рада схвалила в першому читанні правки до законів і Бюджетний кодекс для впровадження середньострокового, тобто трирічного бюджетного планування (№8043 і №8044). Як зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, цей перехід дасть можливість будувати відносини з партнерами і відродити їхню довіру, окреслить плани управління держборгом, зниження фіскальних ризиків, управління освітою і медициною. "Ми не зможемо просто так міняти цифри, які ви затвердили на три роки. Весь цивілізований світ використовує такий підхід", – додала глава Мінфіну.

Мінфіну терміново потрібна була валюта. Так, міністерство оголосило позаплановий аукціон з розміщення 9-місячних доларових облігацій внутрішньої держпозики, свідчить інформація на його сайті. Нагадаємо, що на попередніх планових аукціонах, які пройшли 16 жовтня, обсяг продажів доларових держпаперів склав $41,3 млн, що істотно менше, ніж $127,2 мільйонів на аукціонах тиждень тому і $175,9 млн – на позапланових аукціонах 11 жовтня. 17 жовтня Мінфіну необхідно було виплатити $501 млн за раніше розміщеними доларовими ОВДП, а з початку місяця він залучив $411,4 млн. Крім того, до кінця жовтня міністерству належить погасити держпаперів у євро на суму близько € 200 млн.

Компанії та ринки

Київський Мегамолл Blockbuster відкриється 1 грудня, повідомили в консалтинговій компанії NAI Ukraine. Він стане найбільшим розважальним центром в Україні з загальною площею 450 тис. кв.м. Зараз ведеться будівництво дороги, мосту і розв'язки. Також з'явиться міст над дорогою для пасажирів громадського транспорту. Blockbuster mall належить компанії Мандарин Плаза девелопера Вагіфа Алієва. Ця компанія також володіє столичними ТРЦ Мандарин Плаза, Lavina Mall і ТРЦ Ocean Mall, що наразі будується, Ippodrom Mall і Lesnaya Mall. Крім того, девелоперу належать БЦ Парус та житловий комплекс Diamond Hill.

Приватбанк заробив з початку року 5,4 млрд грн чистого прибутку, повідомив голова правління банку Петро Крумханзл в інтерв'ю Економічній правді. За дев'ять місяців 2018 року чистий процентний дохід банку склав 10,6 млрд грн, а чистий комісійний дохід – 11,7 мрлд грн. У вересні Приватбанк сформував 100% резервів із заборгованості десяти іноземних компаній-позичальників, яка виникла ще до націоналізації. Крумханзл уточнив, що банк буде всіма силами повертати свої кредитні кошти, але поки змушений покрити збитки минулих періодів у розмірі 5,9 млрд грн з прибутку від поточної діяльності.

У Києві відкрили другий магазин H&M, повідомили в прес-службі шведської компанії. Магазин площею 2,5 тис. кв. м розмістили на другому поверсі ТРЦ SkyMall. У новому магазині представлені колекції жіночого, чоловічого, підліткового та дитячого одягу. Свій перший магазин в ТРЦ Lavina Mall H&M відкрив 18 серпня, а третій планує розмістити в київському ТРЦ Ocean Mall влітку 2019 року.

У Раді запропонували повернути мито на експорт олійних. З такою ініціативою виступили кілька народних депутатів, які зареєстрували законопроект №9202. Вони пропонують встановити експортне мито на рівні 16% для насіння льону та рижію, а також смугастого насіння соняшнику і ядра соняшника, якщо дані товари експортуються в первинній упаковці до 25 кг. На думку ініціаторів, повернення мита буде стимулювати переробку насіння на корм для птахів або кондитерські вироби і снеки в Україні, і подальший експорт готової продукції.

Бізнес вимагає скасувати застарілу норму витрати палива для автомобілів, повідомила співголова комітету Союзу українських підприємців з розвитку підприємництва Тетяна Паламарчук в коментарі Інтерфаксу-Україна. Бізнес часто скаржиться на проблеми практичного застосування наказу №43 Міністерства транспорту від 1998 року, який регулює дані норми. Так, контролюючі органи вимагають дотримуватися вимог наказу, який, по-перше, вимагає додаткових документів, по-друге, містить граничну міру споживання палива, яку підприємство не може перевищити.

ДТЕК домовився з General Electric про постачання устаткування для "зелених" електростанцій, повідомила прес-служба енергохолдингу бізнесмена Ріната Ахметова. Це вже другий контракт з американською компанією на поставку обладнання для Приморської ВЕС сумарною потужністю 200 МВт. Перший договір сторони підписали в грудні 2017 року. Спорудження вітряної електростанції завершиться в кінці 2018 го. Друга черга потужністю 100 МВт також буде споруджена в Запорізькій області. Початок будівництва – четвертий квартал 2018 року.

Борис і Світлана Колесникови задумалися про покупку виробника зернових. Як свідчать дані Антимонопольного комітету України, Компанія АПК-Інвест, власниками 96% акцій якої є подружжя, планує придбати частку в статутному капіталі компанії КЗТС Машинінг. АПК-Інвест випускає продукцію під торговою маркою М'ясна весна, є компанією з повним замкнутим циклом виробництва охолодженої свининивід вирощування зернових і виготовлення комбікормів до виробництва та реалізації м'ясної продукції.

Нацбанк виявив 55 нелегальних валютних обмінників з початку року, повідомила прес-служба регулятора. Нелегальні пункти обміну були виявлені в Києві, Закарпатській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Дніпропетровській областях. У 2017 році Нацбанк виявив 115 нелегальних пунктів обміну валюти небанківських фінансових установ.

Швейцарська Glencore продає хлібокомбінати в Одеській області, свідчить інформація Антимонопольного комітету. Березинським і Кулевчанським хлібокомбінатом зацікавилася Аграрна торгова компанія з Дніпра. Власником 94,3% Березинського КХП та 89,3% Кулевчанського КХП є "дочка" швейцарського сировинного трейдера Glencore International, компанія Renaisco BV

Цифра дня

1 трлн грн

На таку суму Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку очистила ринок від "сміттєвих цінних паперів" за останні три роки.

Цитата дня

Голова Приватбанку Петро Крумханзл про продаж фінустанови в інтерв'ю Економічній правді:

"Кілька місяців тому я зустрічався з одним із західноєвропейських банкірів. Він говорив, що інвестори ретельно стежать за розвитком подій на українському банківському ринку і зацікавлені в участі у приватизації одного з українських державних банків. Він не вказав якого, тому не будемо поспішати".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X