Картина ділового дня 12 жовтня: Україна в кінці рейтингу МВФ, поставки газу Києву і засекречений Роттердам+

12 жовтня 2018, 20:33
1547
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Картина ділового дня 12 жовтня: Україна в кінці рейтингу МВФ, поставки газу Києву і засекречений Роттердам+  - фото

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за п'ятницю, 12 жовтня.

Головне

Україна є найбіднішою країною Європи, йдеться в даних нового звіту Міжнародного валютного фонду. Молдова обійшла Україну за показником ВВП на душу населення, зайнявши 133 місце в світі з $2 694 ВВП на душу населення, а Україна – 134 місце в світі з $2 656 ВВП на душу населення. Офіційна зарплата також істотно відрізняється – середня офіційна зарплата в другому кварталі 2018 го в Молдові склала $375,8, а в Україні – $325,5.

НАБУ засекретив інформацію економічного звіту Роттердам +, йдеться у відповіді НАБУ на запит інформагентства Українські новини. Нацагентство зазначає, що звіт у справі про факти можливого зловживання службовим становищем членами НКРЕКУ під час затвердження оптової ціни електроенергії за вказаною формулою засекречений, адже він є матеріалами кримінального провадження. Оскільки документ містить відомості досудового розслідування, які не підлягають розголошенню, правові підстави для надання його копії відсутні.

Нафтогаз почав поставки Київтеплоенерго, повідомили в НАК. Компанія підписала з комунальним підприємством Києва договір на поставку газу, який базується на мировій угоді, затвердженій Госпсудом Києва. Київтеплоенерго стає правонаступником за договорами Київенерго з Нафтогазом і за борговими зобов'язаннями в розмірі 2,4 млрд грн. Компанії домовилися, що питання штрафних санкцій, за якими ще не завершилися судові процеси будуть вирішуватися окремо в судах.

Компанії та ринки

Приватбанк тимчасово призупинить обслуговування карт, повідомили в прес-службі фінустанови. Банк переходить на нову версію систем управління базами даних процесингу, через що зробить технологічну паузу в ніч на 14 жовтня. Банкомати, термінали самообслуговування і торгові термінали банку також призупинять обслуговування карт.

Укрпошта вирішила спростити відправку міжнародних посилок, повідомили в компанії. Поштовий оператор отримав ліцензію на митно-брокерську діяльність. Таким чином, Укрпошта може надавати послуги митного оформлення для експортерів та імпортерів. Це спрощує для малого і середнього бізнесу відправлення товарів, які підлягають митному декларуванню.

Нафтогаз має намір інвестувати в альтернативну енергетику, повідомив голова компанії Андрій Коболєв на Ukrainian Week в Лондоні. За його словами, Нафтогаз вважає цей напрям перспективним і активно обговорює залучення коштів в такі проекти з можливими міжнародними партнерами.

Італійська Ompeco задумалася про будівництво сміттєпереробного заводу на Волині, повідомила голова Княгининскої об'єднаної територіальної громади Олена Твердохліб. Уже більше півроку тривають консультації з італійською компанією, яка є можливим будівельником. Зараз керівництво громади шукає технологію та інвестора для будівництва заводу. Ompeco займається будівництвом сміттєпереробних заводів у Європі та Канаді.

ArcelorMittal може продати чотири активи в Європі, повідомили в прес-службі компанії. Британська Liberty House має намір придбати ArcelorMittal Ostrava в Чехії, ArcelorMittal Galati в Румунії, ArcelorMittal Skopje в Македонії і ArcelorMittal Piombino в Італії. Крім того, металургійний гігант продовжує переговори з продажу ArcelorMittal Dudelange в Люксембурзі та декількох фінішних центрів в Бельгії.

Novus відкрив супермаркет з терміналами самообслуговування в Ірпені, повідомили в компанії. Магазин розташований на вулиці Центральна, 2. Його загальна площа складе 3,9 тис. кв. м, торгова – 2,2 тис. кв. м. У магазині будуть розміщені пекарня, м'ясний цех, кондитерська і кава-точка. У Novus будуть 8 звичайних кас, 2 експрес-каси, а також 8 терміналів самообслуговування.

Risoil відновила роботу терміналу в Чорноморському порту, повідомили в швейцарській компанії. У Risoil відзначили, що митниця приступила до видачі всіх документів. Незважаючи на те, що співробітники Генпрокуратури "стоять біля воріт на транспорті, пароплави вантажаться". Раніше в компанії заявляли про блокування співробітниками Нацполіціі і Генпрокуратури роботи терміналу.

Цифра дня

1 млн

Такої кількості досягли продажу електромобілів в США.

Цитата дня

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен назвала популізмом пропозицію замінити податок на прибуток податком на виведений капітал:

"Ризик популізму підвищується перед виборами... Введення податку скоротить дохідну частину бюджету на 1,5% ВВП. Фіскальна ситуація, яка і так складна, стане ще складніше. В Україні ми не бачимо можливостей для реалізації цієї заміни. Які витрати урізати? На пенсії? На охорону здоров'я? Введення НнВК вигідно лише дуже обмеженому колу впливових осіб".

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

22 березня, 10:48

thumb img
Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні
5455
Компанії/Ринки

22 березня, 10:13

thumb img
У двох областях України відключилося ефірне цифрове телемовлення - гендиректор 1+1
1395
Компанії/Ринки

22 березня, 12:09

thumb img
Загальні улюбленці. Список найбільш продаваних електромобілів в Україні та світі
1389

Головне

Країни

Вчора, 18:53

thumb img
У Норвегії евакуюють 1300 людей з круїзного лайнера
Наукпоп

Вчора, 20:00

thumb img
Все-таки метеорит. Вчені виявили причини останнього заледеніння Землі 13 тис. років тому
Країни

Вчора, 09:44

thumb img
"Повне знищення": Ісламська держава втратила останній бастіон у Сирії