Картина ділового дня 12 жовтня: Україна в кінці рейтингу МВФ, поставки газу Києву і засекречений Роттердам+

12 жовтня 2018, 20:33

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за п'ятницю, 12 жовтня.

Головне

Україна є найбіднішою країною Європи, йдеться в даних нового звіту Міжнародного валютного фонду. Молдова обійшла Україну за показником ВВП на душу населення, зайнявши 133 місце в світі з $2 694 ВВП на душу населення, а Україна – 134 місце в світі з $2 656 ВВП на душу населення. Офіційна зарплата також істотно відрізняється – середня офіційна зарплата в другому кварталі 2018 го в Молдові склала $375,8, а в Україні – $325,5.

Відео дня

НАБУ засекретив інформацію економічного звіту Роттердам +, йдеться у відповіді НАБУ на запит інформагентства Українські новини. Нацагентство зазначає, що звіт у справі про факти можливого зловживання службовим становищем членами НКРЕКУ під час затвердження оптової ціни електроенергії за вказаною формулою засекречений, адже він є матеріалами кримінального провадження. Оскільки документ містить відомості досудового розслідування, які не підлягають розголошенню, правові підстави для надання його копії відсутні.

Нафтогаз почав поставки Київтеплоенерго, повідомили в НАК. Компанія підписала з комунальним підприємством Києва договір на поставку газу, який базується на мировій угоді, затвердженій Госпсудом Києва. Київтеплоенерго стає правонаступником за договорами Київенерго з Нафтогазом і за борговими зобов'язаннями в розмірі 2,4 млрд грн. Компанії домовилися, що питання штрафних санкцій, за якими ще не завершилися судові процеси будуть вирішуватися окремо в судах.

Компанії та ринки

Приватбанк тимчасово призупинить обслуговування карт, повідомили в прес-службі фінустанови. Банк переходить на нову версію систем управління базами даних процесингу, через що зробить технологічну паузу в ніч на 14 жовтня. Банкомати, термінали самообслуговування і торгові термінали банку також призупинять обслуговування карт.

Укрпошта вирішила спростити відправку міжнародних посилок, повідомили в компанії. Поштовий оператор отримав ліцензію на митно-брокерську діяльність. Таким чином, Укрпошта може надавати послуги митного оформлення для експортерів та імпортерів. Це спрощує для малого і середнього бізнесу відправлення товарів, які підлягають митному декларуванню.

Нафтогаз має намір інвестувати в альтернативну енергетику, повідомив голова компанії Андрій Коболєв на Ukrainian Week в Лондоні. За його словами, Нафтогаз вважає цей напрям перспективним і активно обговорює залучення коштів в такі проекти з можливими міжнародними партнерами.

Італійська Ompeco задумалася про будівництво сміттєпереробного заводу на Волині, повідомила голова Княгининскої об'єднаної територіальної громади Олена Твердохліб. Уже більше півроку тривають консультації з італійською компанією, яка є можливим будівельником. Зараз керівництво громади шукає технологію та інвестора для будівництва заводу. Ompeco займається будівництвом сміттєпереробних заводів у Європі та Канаді.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

ArcelorMittal може продати чотири активи в Європі, повідомили в прес-службі компанії. Британська Liberty House має намір придбати ArcelorMittal Ostrava в Чехії, ArcelorMittal Galati в Румунії, ArcelorMittal Skopje в Македонії і ArcelorMittal Piombino в Італії. Крім того, металургійний гігант продовжує переговори з продажу ArcelorMittal Dudelange в Люксембурзі та декількох фінішних центрів в Бельгії.

Novus відкрив супермаркет з терміналами самообслуговування в Ірпені, повідомили в компанії. Магазин розташований на вулиці Центральна, 2. Його загальна площа складе 3,9 тис. кв. м, торгова – 2,2 тис. кв. м. У магазині будуть розміщені пекарня, м'ясний цех, кондитерська і кава-точка. У Novus будуть 8 звичайних кас, 2 експрес-каси, а також 8 терміналів самообслуговування.

Risoil відновила роботу терміналу в Чорноморському порту, повідомили в швейцарській компанії. У Risoil відзначили, що митниця приступила до видачі всіх документів. Незважаючи на те, що співробітники Генпрокуратури "стоять біля воріт на транспорті, пароплави вантажаться". Раніше в компанії заявляли про блокування співробітниками Нацполіціі і Генпрокуратури роботи терміналу.

Цифра дня

1 млн

Такої кількості досягли продажу електромобілів в США.

Цитата дня

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен назвала популізмом пропозицію замінити податок на прибуток податком на виведений капітал:

"Ризик популізму підвищується перед виборами... Введення податку скоротить дохідну частину бюджету на 1,5% ВВП. Фіскальна ситуація, яка і так складна, стане ще складніше. В Україні ми не бачимо можливостей для реалізації цієї заміни. Які витрати урізати? На пенсії? На охорону здоров'я? Введення НнВК вигідно лише дуже обмеженому колу впливових осіб".

Показати ще новини
Радіо NV
X