Картина ділового дня 12 липня: підвищення облікової ставки, наближення до траншу МВФ та приватні локомотиви для Укрзалізниці
Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за четвер, 12 липня.
Головне
Нацбанк підвищив облікову ставку до 17,5%. Відповідне рішення регулятор ухвалив з метою зниження споживчої інфляції до цільового рівня в середньостроковій перспективі. Останні чотири місяці, з 2 березня, облікова ставка становила 17%.
Верховна Рада прийняла поправки про Антикорупційний суд, наблизивши Україну до отримання траншу МВФ. За відповідний законопроект №7441 проголосували 254 народних депутата. Завдяки йому всі кримінальні провадження, які підлягають Вищому антикорупційного суду, судові розгляди яких ще не були завершені до створення антикорупційного суду, будуть передані йому від дня його роботи. Ухвалення закону було обов'язковою умовою виділення МВФ чергового траншу Україні, а також відкриває можливість для отримання іншої макрофінансової допомоги.
Україна зробила крок до запуску приватизації. Фонд держмайна презентував аудиторським фірмам "великої четвірки" Ernst & Young, Delloite, PwC, KPMG, а також компаніям Morgan Stanley і Rothschild деталі конкурсів з відбору радників з приватизації. Перші шість приватизаційних конкурсів заплановані на 26-31 липня.
Компанії та ринки
Ryanair погодив всі рейси з аеропортом Бориспіль, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Затверджені всі слоти, на які розраховував ірландський лоукостер. Таким чином вже з осені українці зможуть літати зі Львова та Києва за низькими цінами.
Укрзалізниця візьме в оренду приватні локомотиви. Регіональні філії державного оператора залізничних перевезень зможуть орендувати локомотиви приватних власників, повідомили в УЗ у коментарі профільного порталу ЦТС .
Укргазвидобування домоглася припинення спільної діяльності з Карпатигаз. Таке рішення прийняв Стокгольмський арбітраж, схваливши тим самим позовом державної компанії до Карпатигаз і її акціонера, шведської Misen Enterprises AB, про розірвання договору про спільну діяльність (СД). Договір розірвано через зміну обставин і неможливості продовжувати спільну діяльність.
ДТЕК тестує дрони і вертольоти для обстеження електромереж. Зокрема ДТЕК Київські електромережі (наступник електричної частини бізнесу Київенерго) провела перше обстеження лінії електропередач з використанням безпілотника, обладнаного відеокамерами високої роздільної здатності та тепловізором. Днем раніше стартував також пілотний проект на базі ДТЕК Дніпровські електромережі - там компанія використовує вертоліт, обладнаний відеокамерами високої роздільної здатності та тепловізором для дослідження семи ЛЕП сумарною довжиною понад 200 км.

В Україні створять ринок "зелених" облігацій, повідомили в прес-службі Держенергоефективності. У відомстві розраховують, що це дозволить мобілізувати необхідні інвестиції на реалізацію проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також здешевити ці фінансові ресурси.
Експорт цукру скоротився на третину за підсумками десяти місяців поточного маркетингового року, повідомила асоціація Укрцукор. За цей період українські виробники експортували лише 501 тис. тонн цукру, що на 32% менше ніж за аналогічний період минулого року. У той же час в червні 2018 року Україна експортувала 67,6 тис. тонн цукру, збільшивши за місяць продажі на 25%.
Українці стали вдвічі більше подорожувати до Європи на поїзді. За підсумками першого півріччя 2018 року Укрзалізниця перевезла 187 тис. пасажирів з України в країни Європейського Союзу. Це більш ніж у два рази більше, ніж 81 тис. пасажирів за аналогічний період минулого року.
Податкові перевірки великого бізнесу скоротилися на 33% в першому півріччі, повідомив Офіс великих платників податків. З початку року фіскальна служба провела тільки 380 перевірок. При цьому сума донарахованих грошових зобов'язань збільшилася на 48% - до 12,7 млрд грн. Майже половину перевірок (44,2%) підрозділи Офісу провели в зв'язку з відпрацюванням листів банків про порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Україна наростила виробництво яєць. За шість місяців було вироблено 8,2 млрд шт яєць, що на 2,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Виробництво м'яса (у живій вазі) у січні-червні скоротилося на 0,6% - до 1,6 млн тонн. Виробництво молока в Україні впало на 1,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року - майже до 5 млн тонн.
Цифра дня
9,3 млрд грн
Склала сума штрафів за порушення митних правил у першому півріччі 2018 року, збільшившись у 2,7 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Цитата дня
Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефедов про те, при яких умовах приватизацію можна буде вважати успішною:
"Я вважаю, що буде справжнім успіхом, якщо ми зможемо до кінця року провести один конкурс на об'єкти великої приватизації, маю на увазі, довести його до кінця. Буде успіхом, якщо до кінця року обрати ефективних радників на 10 об'єктів великої приватизації, і якщо ми зможемо продати десь 100-150 об'єктів малої приватизації, то тоді можна вважати це гарним результатом".