Картина ділового дня 21 вересня: зростання торгівлі, новий прогноз для світової економіки та падіння промвиробництва

21 вересня 2018, 20:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за п'ятницю, 21 вересня.

Головне

В Україні зменшили витрати на субсидії, свідчать дані Держстату. Загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг в Україні, у січні-серпні цього року становила 761,1 млн грн. Це в 4,3 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року. Середній розмір субсидії на одну сім'ю становив 96,5 грн, що на 37% менше, ніж минулого року. Субсидії отримали 2,9 млн домогосподарств. Це на 58% менше, ніж за аналогічний період 2017-го.

Відео дня

Оборот роздрібної торгівлі України зріс на 5,4% за підсумками 8 місяців, свідчать дані Держстату. У серпні-2018 в порівнянні з липнем-2018 оборот роздрібної торгівлі збільшився на 5,7%, з серпнем минулого року – на 7,5%. Найбільше зростання обороту роздрібної торгівлі за вісім місяців 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року спостерігалося в Луганській, Донецькій, Полтавській, Закарпатській і Київській областях.

В Україні скоротилося промислове виробництво, свідчать дані Держстату. Промвиробництво в серпні 2018 року скоротилося на 0,5% у порівнянні з серпнем минулого року, тоді як у липні зростання становило 2,9% порівняно з липнем 2017-го. У червні цей показник становив 2,2%, у травні – 2,5%, у квітні – 3%. У ставленні до попереднього місяця в серпні цього року промислове виробництво також скоротилося на 0,5%. Загалом за вісім місяців 2018 року зростання промислового виробництва в Україні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року сповільнилося до 2,2%, тоді як за підсумками семи місяців цей показник зріс до 2,6% з 2,5% за підсумками шести місяців.

Fitch знизило прогноз зростання світової економіки на 2019 рік через торгового спору США і Китаю, йдеться в повідомленні міжнародного рейтингового агентства. Прогноз зростання світового ВВП знижений на 0,1 процентного пунктудо 3,1%. Агентство погіршило прогноз економічного підйому в Китаї на 0,2 п.п.до 6,1%. Fitch вважає, що протекціонізм США в торговельній політиці вже досяг точки, і він починає чинити істотний тиск на перспективи глобального економічного підйому.

Американські фондові індекси досягли рекорду вдруге за рік, повідомив сайт фінансової інформації MarketWatch. Так, американський промисловий індекс Dow Jones, а також індекс S&P 500, що включає 500 найбільших компаній ринку США, 20 вересня оновили рекорди за підсумками торгів на Нью-Йоркській фондовій біржі. Для Dow Jones це перший рекорд з січня, тоді як у випадку S&P 500 попередній рекорд було зафіксовано в серпні. Такі показники пов'язані з позитивною реакцією інвесторів на позитивні дані про стан економіки США. Крім того, кількість заявок на допомогу з безробіття в країні зменшилася до найнижчого показника з 1969 року.

Компанії та ринки

Нацбанк утретє відмовив білоруському Паритетбанку у купівлі української "дочки" Сбербанку. Таке рішення комітет регулятора ухвалив 14 вересня. Причиною назвали неподання достатніх документів та інформації для підтвердження відповідності заявника вимогам законодавства України. Раніше Паритетбанку вже двічі відмовляли у придбанні дочірнього в Україні Сбербанку – у березні і в серпні цього року.

Іноземні інвестори перенесли вихід на український ринок держпозик. Як заявив віце-президент міжнародного розрахункового депозитарію Clearstream Ян Вільямс, доступ іноземних інвесторів до облігацій внутрішньої державної позики України буде відкрито в першому кварталі 2019 року. Ще в лютому цього року передбачалося, що вихід Clearstream на український ринок ОВДП може відбутися "в найближчі місяці".

Прем'єр-міністр вирішив відібрати в олігарха Павла Фукса нові ліцензії на надра. Про це Володимир Гройсман заявив під час години запитань до уряду в парламенті. Він доручив секретаріату уряду юридично підготувати проект постанови про скасування рішень про надання ліцензій. За словами Гройсмана, Кабмін жодного рішення щодо цього не ухвалював, а позаконкурсне надання ліцензій підписав той заступник глави Держгеонадр, якого 3 вересня затримали на хабарі.

Суднобудівний завод Океан не продали з першого разу, повідомила ліквідатор Ірина Сербін. Аукціон з продажу цілісного майнового комплексу підприємства довелося перенести на жовтень через відсутність бажаючих придбати завод. Відповідно до закону, оголошено наступний етап торгів, при цьому початкову стартову ціну в 1,8 млрд грн знижено на майже 400 млн грн – до 1,4 млрд грн. Заявки на участь у нових торгах приймаються до 24 вересня. Якщо заявки будуть зареєстровані, аукціон відбудеться 8 жовтня.

Інтерпайп вирішив наростити виробництво залізничних коліс для експорту, повідомили у прес-службі компанії українського бізнесмена Віктора Пінчука. Інтерпайп наступного року планує запустити нову лінію для виробництва залізничних коліс для пасажирських поїздів, локомотивів, вантажного і важконавантаженого транспорту. Загальний обсяг інвестицій становитиме приблизно $15 млн.

Кормотех побудує завод у Литві, повідомили у прес-службі українського виробника харчування для кішок і собак. Компанія заснувала однойменне підприємство в одній з вільних економічних зон країн Балтії. Виробництво вологого корму для котів і собак запустять у 2019 році в місті Кедайня. Вартість проекту становить приблизно € 6 млн. Планова потужність об'єкта – 20 тис. тонн на рік.

Імпорт бензину в Україну за місяць скоротився на 25% за підсумками серпня, повідомили в Консалтинговій групі А-95. За минулий місяць в Україну імпортували 106,1 тис. тонн бензинів. Це на 35,3 тис. тонн менше, ніж у серпні минулого року. Загалом з початку 2018-го імпорт скоротився на 12% або на 100,3 тис. тонн і становив 731,3 тис. тонн.

Миронівський хлібопродукт попросив кредиторів змінити умови боргу, повідомив агрохолдинг на Лондонській фондовій біржі. Компанія звернулася до власників єврооблігацій з погашенням у 2020 році, яких залишилося в обігу на суму $79,4 млн, із проханням гармонізувати формулювання двох ковенант з формулюванням ковенант більших випусків облігацій з погашенням у 2024 і 2026 роках. Агрохолдинг готовий заплатити за згоду на такі зміни $5 за кожні $1000. номіналу єврооблігацій.

Британське Zaha Hadid Architects спроектує станції метро у Дніпрі, повідомив міський голова Борис Філатов. "Сьогодні ми підписали з британським бюро Zaha Hadid Architects контракт на проектування станцій у дніпровському метрополітені. Ніхто не вірив, а ми зробили", – написав він. У підземці Дніпра працюють шість станцій.

Цифра дня

582,5 млн

Заплатили фізособи-власники нерухомого майна в січні-серпні цього року. Це на 137,8 млн грн більше від показника всього 2017 року.

Цитата дня

Начальник відділу депозитарного обліку держпаперів Нацбанку Андрій Супрун про продаж фізособам державних цінних паперів:

"Наступного року, сподіваюся, на початку року, купівля фізособами облігацій внутрішньої держпозики здійснюватиметься в декілька кліків у мобільному додатку. Одразу кілька учасників банківського ринку працюють над створенням такого рішення, і ми зі свого боку надаємо їм підтримку. Ми пишемо відкрите API і даємо всім можливість підключитися до цього процесу".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X