Карпатигаз повернула багатомільйонний борг Сбербанку

9 липня 2018, 14:01

Компанія Карпатигаз, як оператор за договором про спільну діяльність (СД) з Укргазвидобуванням і Misen Enterprises AB (Швеція, акціонер Карпатигаз), у повному обсязі погасила заборгованість перед російським Сбербанком.

Про це повідомила прес-служба фінустанови.

"Карпатигаз у повному обсязі погасило перед Сбербанком заборгованість, яка виникла у компанії як оператора за договором СД №3 від 10 червня 2002 року. Унаслідок добровільного погашення заборгованості з боку позичальника банк відмовився від судових процедур зі стягнення заборгованості", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Зазначається, що загальна сума зобов'язань Карпатигаз перед Сбербанком у різні періоди становила близько $50 млн. Залучені кредитні кошти були спрямовані, зокрема, на придбання компресорів для будівництва дожимних компресорних станцій.

Співпраця Сбербанку і компанії Карпатигаз почалося у серпні 2012 року після укладення договору про відкриття кредитної лінії та договору на встановлення ліміту для проведення операцій із відкриття та сплати документарних акредитивів.

Нагадаємо, що Укргазвидобування 15 липня 2016 року звернулося до Стокгольмського арбітражу з позовом про розірвання договору СД з Карпатигаз і Misen Enterprises AB, а також про стягнення збитків.

При цьому повідомлялося, що Укргазвидобування ще восени 2015 року заявляло, що Карпатигаз і його акціонер Misen відмовляються виконувати зобов'язання в рамках СД. За даними Укргазвидобування, Misen за період дії СД внесла у нього тільки $3,6 млн інвестицій, при цьому капіталізація Карпатигаз за період СД становить 1,5 млрд грн (за рахунок видобутку понад 700 млн куб. м щорічно з 110 свердловин Укргазвидобування).

Кроме того, наприкінці жовтня 2016 року суд заарештував технологічне обладнання об'єктів нафтогазовидобувної промисловості компанії Карпатигаз загальною вартістю близько 4 млрд грн

У листопаді 2016 року Печерський районний суд Києва заарештував сімох дожимні компресорних станцій (ДКС), керованих компанією Карпатигаз в межах договору про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування.

Пізніше Господарський суд міста Києва зобов'язав Укргазвидобування виплатити Сбербанку борг Карпатигаза задовольнивши позов російського банку і вирішив стягнути на його користь з компанії Укргазвидобування $ 6,7 млн і 22,5 млн грн. Адже Укргазвидобича була поручителем за договором між банком і Карпатигаз.


Карпатигаз - оператор Спільної діяльності між Укргазвидобуванням, Карпатигаз і компанією Місен Ентерпрайзес АБ (Misen enterprises АВ, Швеція).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X