Організатора втечі екскерівника Nissan і Renault з Японії в Ліван засудили до двох років в’язниці

19 липня 2021, 08:52

Суд в Токіо в понеділок, 19 липня, засудив американця Майкла Тейлора до двох років тюремного ув’язнення за організацію втечі колишнього керівника альянсу Nissan, Renault і Mitsubishi Карлоса Гона з Японії в Ліван.

Його сина Пітера Тейлора засудили до одного року і восьми місяців тюремного ув’язнення, пише газета Wall Street Journal.

60-річний Майкл Тейлор, який раніше служив в Силах спеціального призначення Армії США, і його 28-річний син визнали свою провину в минулому місяці. Їх звинуватили в пособництві втечі, яка сталася в кінці грудня 2019 року.

Відео дня

На той момент Гон перебував під домашнім арештом у Токіо і очікував суду у справі про фінансові махінації. В ході втечі використали коробку для музичних інструментів, в якій Гона занесли в приватний літак. Йому вдалося втекти до Лівану, де він живе і зараз.

Під час судового процесу батько і син Тейлори вибачилися перед японцями, заявивши, що не усвідомлювали, що порушують японські закони.

Прокурори вважають, що дії Майкла Тейлора позбавили Японію можливості притягнути Гона до відповідальності. У Лівану немає угоди про екстрадицію з Японією.

«Наша судова система була підірвана», — сказав прокурор Ріозо Кітадзіма.

31 грудня 2019 року Гон заявив, що втік до Лівану від японського «неправосуддя і політичних гонінь». З листопада 2018-го по квітень 2019 року Гона чотири рази арештовували в рамках справи про приховування доходів і незаконне збагачення. Вийшовши під заставу $20 млн, Гон здійснив втечу з Японії в багажі приватного літака, найнявши для цього американську охоронну фірму.

Показати ще новини
Радіо NV
X