Турбізнес просить державу послабити хватку
Представники спільноти гостинності України звернулися до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, а також голови Верховної Ради Дмитра Разумкова і головам комітетів з питань фінансів і гуманітарної політики. Відповідне звернення вони опублікували 24 березня.
Зокрема, представники галузі попросили владу ініціювати зміни в законодавство і нормативно-правові акти для підтримки туристичної галузі України.
Серед запропонованих заходів:
— Призупинити нарахування відсотків і інших платежів за користування кредитами на час карантину;
— Протягом всього карантину і 12 місяців після його завершення:
- не нараховувати штраф за невиконання зобов’язань
- зупинити перебіг позовної давності і будь-якого іншого терміну, в рамках якого кредитори можуть реалізовувати свої права стосовно підприємств-боржників;
- заборонити вимагати від підприємства-боржника повернення кошти за договорами фінансування, за винятком випадків, коли боржник і кредитор погодили умови в рамках процедури вимушеної реструктуризації;
- заборонити стягнення з підприємств-боржників майна (в тому числі і активів, які не були предметом застави на дату введення карантину) і майна, переданого третіми особами в забезпечення виконання зобов’язань підприємства-боржника перед кредитором;
- заборонити здійснювати дії з метою отримання у володіння або під контроль майна підприємства-боржника;
- зобов’язати банки надати відстрочку підприємствам, заборгованість яких забезпечена заставою майна;
- зупинити розгляд судами заяв про порушення провадження у справі про банкрутство, поданих в період дії карантину, на термін до 6 місяців після завершення дії карантину.
Також представники галузі просять внести зміни в Податковий кодекс і не нараховувати ЄСВ протягом 12 місяців після завершення карантину, звільнити співробітників від сплати ПДФО і зменшити ПДВ до 10%.
Крім того представники турсектора просять впровадити спеціальних програм фінансування, за рахунок коштів державних спецфондів, цільової фінансової допомоги, грантів, дотацій і пільгових кредитів.
Вимоги стосуються готельного і ресторанного бізнесу, пасажирських авіаперевезень, сухопутних, морських і річкових перевезень, туроператорів, турагентств і компаній, що надають послуги бронювання, організаторів конгресів, виставок і концертів, а також музеїв.
Нагадаємо, що до 24 квітня по всій Україні оголошено карантин через світову пандемію коронавірусу. Українцям не рекомендують виходити з дому. З 27 березня Україна повністю закриває кордон. Раніше було повністю припинено пасажирське авіа та залізничне сполучення як з іншими країнами, так і між областями. Виняток було зроблено тільки для рейсів по евакуації українців з закордону.
