АМКУ не радить авіакомпаніям продавати квитки на міжнародні рейси

21 травня 2020, 18:02

АМКУ рекомендував авіакомпаніям утриматися від поширення інформації про можливості купити квитки до завершення карантину.

Антимонопольний комітет України попередив авіакомпанії про відповідальність за продаж квитків на міжнародні рейси, які можуть не відбутися через продовження карантину і про замовчування інформації про повернення коштів. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Відео дня

Зокрема, комітет рекомендував перевізникам утриматися від поширення інформації про можливості купити квитки до завершення карантину, оскільки така інформація може бути сприйнята як гарантоване відновлення регулярних авіарейсів.

Антимонопольний комітет відзначив, що деякі авіакомпанії вже заявляють про можливість купити квитки з 23 травня. Також в комітеті відзначили, що на сайтах деяких перевізників відсутня опція грошового відшкодування вартості квитка, а пасажирам пропонують тільки заміну бронювання або обмін квитка на ваучер.

В АМКУ визнали, що це свідчить про надання неповної інформації. Серед авіакомпаній, які надавали пасажирам неповну інформацію комітет назвав Wizz Аir, МАУ, Czech Airlines, Lufthansa, Ryanair і Swiss.

В АМКУ рекомендували авіакомпаніям:

  • Утриматися від поширення неповної інформації про продаж квитків з 23 травня та відновлення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами;
  • Надавати пасажирам повну і актуальну інформацію про неможливість здійснення регулярного рейсу до відновлення міжнародного авіасполучення;
  • Надавати повні і доступні відомості про всі варіанти обслуговування, передбачених авіаційними правилами, зокрема інформувати на сайті про відшкодування вартості авіаквитків в зв’язку зі скасуванням рейсів.

Зазначається, що авіакомпанії Wizz Аir, МАУ, Czech Airlines, Lufthansa, Ryanair і Swiss, а також ще шість перевізників повинні повідомити АМКУ про результати розгляду рекомендацій протягом 10 днів з моменту їх отримання.

В АМКУ нагадали, що порушникам Закону України Про захист від недобросовісної конкуренції загрожує штраф в розмірі до 5% доходу від реалізації продукції за останній звітний рік.

Нагадаємо, що МЗС України почало вести переговори про відкриття міжнародного авіасполучення.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X