Капіталізація Ferrexpo Костянтина Жеваго за день впала на $500 млн

26 квітня 2019, 16:30

Після відмови аудитора від співпраці з Ferrexpo, її акції за день подешевшали майже на 30%, а компанія втратила близько $500 млн капіталізації

Сьогодні акції британської залізорудної компанії Ferrexpo, мажоритарним акціонером та генеральним директором якої є народний депутат України Костянтин Жеваго, в результаті торгів на Лондонській фондовій біржі подешевшали на 28%.

Відео дня

Згідно з підрахунками керівника аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександра Паращія це призвело до скорочення капіталізації компанії майже на $0,5 млрд. Особисто Костянтин Жеваго втратив близько $250 млн.

Торги акціями сьогодні відкрилися на рівні 256 пенсів за акцію, а до 16:00 за київським часом вартість однієї акції просіла до 191,95 пенсів.

Причиною такого різкого скорочення капіталізації Ferrexpo стало те, що міжнародна аудиторська компанія Deloitte LLP відмовилася від продовження роботи в якості аудитора британської Ferrexpo plc.

"Ferrexpo оголошує, що її аудитор, Deloitte LLP, повідомив компанії, що він покинув свій пост в якості обов'язкового аудитора з негайним вступом (рішення) в силу. Компанія зробить подальші оголошення у відповідний час", - повідомила компанія сьогодні на Лондонській фондовій біржі.

Як повідомлялося, Ferrexpo кілька разів відкладала публікацію річного звіту за 2018 рік у зв'язку з триваючою незалежної перевіркою щодо благодійних пожертвувань компанії на користь Blooming Land ( "Квітучій край"). 4 лютого 2019 року було створено незалежний комітет з перевірки (Independent Review Committee - IRC), який вивчає здійснені пожертвування Ferrexpo через розбіжності, що містяться в банківських виписках.

Blooming Land - це українська благодійна організація, яка була створена з основною функцією координації програми корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) групи Ferrexpo і надає медичні та соціальні послуги місцевим, регіональним та національним громадам по всій Україні.

На початку тижня британські ЗМІ повідомили, що Ferrexpo вступила в конфлікт зі своїм аудитором з приводу зв'язків між її гендиректором Костянтином Жеваго і благодійним фондом, діяльність якого розслідується на предмет можливих невідповідностей у використанні коштів.

Deloitte повідомив, що розслідування щодо Blooming Land виявило значну кількість "потенційних асоціацій і зв'язків, що ведуть до генерального директора" ("potential associations and linkages adjacent to the CEO").

Згідно з результатами першого півріччя 2018 року, Ferrexpo в цей період пожертвувала $9,5 млн для Blooming Land.

У 2018 році Ferrexpo скоротила чистий прибуток на 15% - до $335,22 млн, збільшила виручку на 6,4% - до $1274,03 млн.

Ferrexpo - швейцарсько-британська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю є виробництво та експорт високоякісних залізорудних окатишів, використовуваних у виробництві сталі.

Полтавський і Єристівський ГЗК (обидва - Полтавська обл.) - основні активи Ferrеxpo plc. Вона володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 99,11% акцій Полтавського, 100% Єристівського ГЗК і 99,9% Беланівського ГЗК.

Найбільшим акціонером компанії є її СЕО народний депутат України Костянтин Жеваго, якому належить 50,3% акцій.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо НВ
X