Глава ДП Гарантований покупець заявив, що Кабмін звільнив його «за відмову виконувати незаконні вказівки»

13 листопада 2021, 20:58

Голова Держпідприємства Гарантований покупець Костянтин Петриковець заявив про звільнення його Кабінетом міністрів за те, що він «відмовився виконувати незаконні вказівки».

Про це йдеться у повідомленні Петриковця на сторінці ДП Гарантований покупець у Facebook.

«Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу, 13 листопада, щоб звільнити мене з посади. Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел», — повідомив він.

Відео дня

Петриковець стверджує, що відмовився спрямувати кошти від «зелених» єврооблігацій, перераховані підприємству НЕК Укренерго, не за призначенням, а направив їх саме на розрахунки з ВДЕ-генерацією.

«Держпідприємство відповідно до закону спрямувало 19,3 млрд гривень коштів від НЕК Укренерго на погашення заборгованості перед виробниками. Так вимагає закон, і жодні спроби політичного тиску, телефонні дзвінки і погрози не змусять державне підприємство відступити від норм закону і використати ці кошти як заманеться політикам», — заявив Петриковець.

«Ми діємо виключно в рамках правового поля: як того вимагає закон, а не політичні забаганки. Мене звільнили за те, що я чесно та сумлінно виконував свою роботу. Переконаний, що справедливість буде відновлена», — додав він.

Глава підприємства назвав рішення про його звільнення «виключно політичним» і заявив, що планує оскаржувати його в законному порядку і відстоювати свою ділову репутацію, професійну честь і гідність.

Костянтин Петриковець очолював ДП Гарантований покупець від моменту його заснування у квітні 2019 року.

12 жовтня Кабінет міністрів надав НЕК Укренерго держгарантію на випуск облігацій в обсязі до 22,8 млрд грн для погашення боргів за вироблену з відновлюваних джерел електроенергію за «зеленим» тарифом.

Показати ще новини
Радіо NV
X