Кабмін поручив перевірити майно на конфіскованих підприємствах Курченка

13 вересня 2017, 15:49
Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з Фондом держмайна України (ФДМ) проведуть інвентаризацію майна, конфіскованого у Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ) і компанії Енергія і газ Україна

Дане майно було передано на відповідальне зберігання і в оперативне управління держпідприємству Укртранснафтопродукт.

Відповідне розпорядження Кабінет міністрів схвалив на засіданні в середу, 13 вересня, доповнивши своє рішення про передачу цих майнових комплексів ФДМ від 18 серпня цього року.

Відео дня

Згідно з пояснювальною запискою, текст якої має в своєму розпорядженні агентство Інтерфакс-Україна, без інвентаризації передача майна Фонду неможлива, тим більше, що чіткий перелік цього майна відсутній в судовому рішенні про конфіскацію.

Як повідомлялося, 19 червня цього року Суворовський райсуд Одеси прийняв рішення про спеціальну конфіскацію цілісних майнових комплексів (ЦМК) Одеського НПЗ і Енергія і газ України, що належать групі ВЕТЕК Сергія Курченка.

В кінці липня дане рішення підтвердив апеляційний суд.


Нагадаємо, що російська компанія Лукойл придбала два пакети акцій Одеський НПЗ по 25,95% на некомерційних конкурсах в 1999 році за 27,3 млн грн, потім збільшила свою частку до 97%.

У серпні 2005 року Одеський НПЗ був зупинений на реконструкцію і відновив роботу лише в квітні 2008 року, проте потім знову був зупинений в жовтні 2010 року в зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також зі зміною схеми поставок нафти.

У 2013 році Одеський НПЗ у Лукойл купила група ВЕТЕК Курченко, який розшукується українськими правоохоронцями. Пізніше повідомлялося про передачу ВЕТЕК підприємства в заставу банку ВТБ (РФ). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, в даний час воно простоює.


Енергія і Газ Україна належить відкритий розподільчий пристрій (ВРП) 110 кВ, нежитлові будівлі енергоблоку - когенераційна установка для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії з утилізацією атмосферного залишку вісбрекінгу, що забезпечує життєдіяльність Одеського НПЗ.

Обидва товариства (99,6% і 100% відповідно) належать кіпрській Empson Ltd (Кіпр), через яку компанія ВЕТЕК придбала Одеський НПЗ у Лукойл.

Показати ще новини
Радіо NV
X