Кабмін змінив підхід до перевірок бізнесу

10 травня 2018, 16:03

Кабінет міністрів України прийняв пакет рішень, які значно спрощують умови ведення бізнесу.

Як повідомляє прес-служба уряду, рішення були розроблені Мінекономрозвитку за підтримки Офісу ефективного регулювання.

Так, зокрема, одна з ініціатив Мінекономрозвитку - це введення ризик-орієнтованого підходу в діяльності інспекційних органів.

Відео дня

"99% перевірок бізнесу сьогодні фіксують порушення. Це відбувається тому, що їх діяльність спрямована на застосування санкцій. Інспектори повинні перевіряти з метою усунення правопорушень, а не накладення санкцій", - підкреслив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Також Мінекономрозвитку очікує, що реалізація ризик-орієнтованого підходу створить аналітичну систему, яка буде функціонувати на основі достовірної та детальної інформації. Така система підвищить точність оцінки ступеня ризику суб'єктів господарювання та дозволить фокусуватися на перевірках найбільш ризикових підприємств. Система також буде забезпечувати споживачів інформацією про ступінь ризику конкретного виробника.

Також уряд прийняв Концепцію реформи інституту саморегулювання в Україні.

"Зараз бізнес фактично відсторонений від регулювання свого ринку, а органи державної влади витрачають значні ресурси на виконання функцій регулювання господарської діяльності", - підкреслив Кубів.

За його словами, реалізація даної концепції фактично дає старт становленню єдиної державної політики щодо саморегулювання в Україні та створює основу для діалогу зацікавлених сторін щодо нормативного врегулювання саморегулівних процесів в Україні.

Відзначимо, що 10 травня 2018 року Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії розвитку малого та середнього бізнесу до 2020 року.

Нагадаємо, у 2018 році держструктури запланували майже 30 тис. перевірок для бізнесу.

У лютому цього року, Кабмін запропонував ввести перевірки українських роботодавців без попередження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X