Кабмін зібрався запровадити електронні торги на видобуток газу

23 липня 2018, 17:35

Кабінет міністрів доопрацьовує пакет рішень, ухвалення яких дозволить запровадити в Україні систему електронних торгів на дозволи й ліцензії на використання надр і, передусім, видобутку газу.

Про це йшлося під час урядової наради, повідомляє прес-служба Кабміну.

Як очікується, перші документи будуть ухвалені вже до кінця липня, а перші аукціони можна буде провести вже на початку наступного 2019 року.

Відео дня

"Зараз завдання – маємо до кінця липня прийняти всі нормативні акти, аби прозоро надавати дозволи, і люди бачили, що продається, де, хто купує, скільки буде добування, скільки це коштує" – наголосив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Електронні торги – це елемент прозорості, а отже ефективності й результативності. Їх запровадження дозволить розширити коло учасників ринку і посилити державну енергонезалежність.

Як повідомлялося, в Україні продадуть права на видобуток 1 трильйона кубометрів газу. Держгеонадра виставить на аукціони спецдозволи на розробку газу на 44 ділянках.

Крім того, наприкінці минулого року Держгеонадра відкрила доступ до публічної карти мінеральних ресурсів України. Фактично, створення спеціального сайту наблизило нашу країну до цивілізованих держав в геологічному напрямку, підкреслили в відомстві.

Показати ще новини
Радіо NV
X