Кабмін затвердив транспортну стратегію до 2030 року

30 травня 2018, 15:34

Кабінет міністрів України затвердив національну транспортну стратегію країни на період до 2030 року, яка визначає пріоритети розвитку галузі.

Таке рішення Кабмін ухвалив на засіданні, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що дана стратегія є основним документом, що регулює розвиток транспортної сфери України. Решта документів, що стосуються транспортної галузі та дорожнього господарства повинні відповідати положенням даного документа.

Відео дня

Стратегія визначає пріоритети комплексного формування транспортної політики та ефективного державного управління, основні напрямки розвитку транспортної галузі України на період до 2030 року.

Передбачається, що реалізація стратегії сприятиме інтеграції України в ЄС. Стратегія також передбачає досягнення Україною статусу регіонального транспортного хабу.

Серед цілей концепції: глобалізація трансконтинентальних авіаперевезень, застосування альтернативних видів палива, масова контейнеризація перевезень, стримування автомобілізації у містах завдяки розвитку громадського транспорту.

Планується, що реалізація стратегії сприятиме підвищенню ефективності внутрішніх вантажоперевезень, завдяки удосконаленню відповідної інфраструктури та об'єднання її з міжнародною та Транс'європейською транспортною мережею.

Крім того, документ передбачає створення мережі маршрутів регулярних контейнерних/мультимодальних вантажних поїздів, синхронізованих з маршрутами поїздів ЄС, а також підвищення ефективності використання повітряного простору України шляхом впровадження вільних маршрутів (FRAU) і навігаційних технологій на основі GNSS.

Крім того, передбачається створення пасажирських і вантажо-логістичних інфраструктурних комплексів як складової частини мультимодальних кластерів із залізничним, автомобільним, авіаційним і водним транспортом, зокрема, шляхом будівництва системи мультимодальних транспортно-логістичних кластерів і логістичних центрів на кордонах, в портах і аеропортах, всередині країни.

Очікується, що реалізація даної стратегії дозволить Україні вже у 2025 році зайняти місце в ТОП-50, а в 2030 році - в ТОП-20 світового рейтингу за індексом логістичної ефективності.

Планується також збільшити контейнерні перевезення по території України на транспортних маршрутах ЄС-Китай, ЄС-Іран, Індія і ЄС-Туреччина до 1 млн TEU у 2025 році і не менше 2 млн TEU у 2030 році. При цьому до 2025 року планується досягти частки вантажоперевезень в інтермодальних транспортних одиницях не менше 10%, а в 2030 році - не нижче 20%.

Крім того, до 2030 року планується збільшити кількість доріг загального користування державного значення з твердим покриттям, які відповідають нормативним вимогам до 70% загальної кількості.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X