Кабмін затвердив штрафи за приховування даних про кінцевих бенефіціарів

26 грудня 2016, 16:19
Кабінет міністрів України (КМУ) затвердив порядок здійснення контролю у сфері державної реєстрації

Відповідну постанову №990 від 21 грудня 2016 року опубліковано на Урядовому порталі.

Так, згідно з поясненням до документа, прийнятий порядок визначає підстави і критерії проведення моніторингу реєстраційних дій. Виявлення в процесі моніторингу порушень порядку державної реєстрації є підставою для проведення Міністерством юстиції камеральної перевірки державних реєстраторів та/або суб'єктів державної реєстрації.

Відео дня

Тепер Міністерство юстиції буде здійснювати контроль за діяльністю суб'єктів держреєстрації та держреєстраторів не тільки при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність у сфері держреєстрації, але і шляхом постійного моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

"Крім того, документом передбачено складання протоколу про адміністративне правопорушення, у разі виявлення за результатами моніторингу реєстраційних дій фактів неподання юридичною особою державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи", - йдеться в поясненні до урядової постанови.

Так, згідно з документом, в останньому випадку посадова особа Мін'юсту зобов'язана відзначити такий факт в акті моніторингу реєстраційних дій і скласти у відповідності з законодавством протокол про адміністративне правопорушення, передбачений частиною 6 статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), можуть оштрафувати на суму від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 гривень - НВ Бізнес).

Показати ще новини
Радіо NV
X