Кабмін затвердив перелік товарів, які перевірятимуть на митниці

26 жовтня 2018, 17:34

Кабінет міністрів на тижні ухвалив постанову, якою затвердив чіткі види контролю, які мають здійснюватись під час перевірки товарів на митниці.

Про це повідомляє Європейська бізнес асоціація (ЄБА).

Згідно з постановою, овочі, фрукти, кава мають проходити фітосанітарний контроль, жива худоба, ліки для ветеринарної медицини - ветеринарно-санітарний.

Відео дня

Державний контроль будуть проходити харчові продукти як риба, яйця, м’ясо та мед.

Разом з тим, товари, які мають короткий термін споживання або які становлять ризик – молочна продукція, риба, м’ясо – мають підлягати перевірці на кордоні частіше.

В той же час в алкоголі, каві, олії немає елементів тваринного походження. Тож їх перевірки слід здійснювати на основі документації, що йде з кожною партією, підкреслюють в ЄБА.

Бізнес-спільнота виступає за ефективність використання як ресурсів бізнесу, так і ресурсів держави. Адже додаткові перевірки на кордоні та простої товарів однозначно не сприяють цьому, підкреслили в асоціації.

"Очікуємо, що постановою буде передбачено саме спрощену процедуру проходження митного контролю з використанням товаросупровідних документів, але без вимагання тих, які не потрібні в Європі та світі", - відзначили в ЄБА.

Крім того, для бізнес асоціації важливо, щоб після прийняття даної постанови, контроль з оглядом на митниці буде здійснюватись для вичерпного переліку продукції – а не для всіх товарів.

Також бізнес-спільнота висловлює очікування, що відповідний лист Держпродспоживслужби, згідно з яким зараз абсолютно всі товари підлягають ветеринарно-санітарному контролю, буде скасовано, так як бізнес не розділяє позицію, викладену в тексті листа.

"Варто врешті врегулювати роботу єдиного вікна. Адже, ключова ідея була саме в оптимізації контрольних процедур, а не їх ускладненні", - підсумували в асоціації.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко підписав закон про введення механізму "єдиного вікна" і оптимізації контрольних процедур на митниці.

Показати ще новини
Радіо NV
X