Кабмін заборонив ввезення з Росії сировини для виробництва цементу

29 серпня 2018, 14:06

Кабінет міністрів України вніс цементний клінкер - напівфабрикат для виробництва цементу - до переліку товарів, заборонених до ввезення на територію України з Російської Федерації.

Таке рішення уряд прийняв на своєму засіданні 29 серпня, передає прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.


Цементний клінкер - спечена суміш вапняку та глини (або шлаку), напівфабрикат, що використовується при виробництві цементу.

Відео дня


Міністерство зазначає, що відповідна постанова розробило з метою захисту інтересів національної економічної безпеки та інтересів українських виробників цементу.

"Внесення цементних клінкерів до списку заборонених до ввезення на територію України товарів походженням з РФ відбувається в рамках політики економічної протидії дискримінаційним діям щодо України з боку держави-агресора", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що імпорт російського цементного клінкеру в Україні в 2017 році зріс майже вдвічі - до 0,9 млн тонн вартістю $32,9 млн проти 0,5 млн тонн вартістю $14,4 млн в 2016 році. Його частка в загальному імпорті в 2017 році склала 85-87%, а в січні-травні 2018 року зросла до 100%.

"Очікується, що рішення Уряду призведе до скорочення залежності української економіки від імпорту і нарощування обсягів власного виробництва цементних клінкерів", - вважають в міністерстві.

Згідно з проектом постанови, заборона на ввезення російського клінкеру набуде чинності через 10 днів після опублікування документа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X