Кабмін запровадив формулу розрахунку ціни газу для населення

26 квітня 2017, 13:57
Кабінет міністрів України встановив формулу розрахунку вартості газопостачання побутових споживачів і релігійних установ з урахуванням вартості транспортування і розподілу газу

Відповідний документ про коригування постанови Кабміну №187 від 22 березня 2017 року (про спеціальні зобов'язання, PSO) прийнято на засіданні уряду в середу, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Згідно з його текстом, вартість газопостачання побутових споживачів буде визначатися як сума оптової ціни використаного газу, вартості поставки, транспортування і розподілу газу. При цьому останні дві складові повинні ґрунтуватися на тарифах, встановлених Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Нагадаємо, раніше оператори газорозподільних мереж (облгази) і постачальники газу за спецзобов'язаннями (PSO) звернулися до президента, прем'єра та голови НКРЕКП з проханням усунути правовий вакуум в питанні оплати за газ і його розподіл, що виник після скасування постанови енергорегулятора про впровадження абонплати за розподіл газу.

НКРЕКП 28 березня 2017 року прийняла рішення про введення в дію абонплати за розподіл газу. Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару.

Проте вже 10 квітня НКРЕКП скасувала своє рішення про введення абонплати за розподіл газу для його доопрацювання. Разом з тим, постанова про скасування абонплати досі офіційно не оприлюднена, в силу не вступила.

Показати ще новини
Радіо НВ
X