Кабмін відмовляється платити за газ для населення

1 серпня 2017, 08:56
Нинішній рівень прибутку Нафтогазу виключає виплату будь-якої компенсації за поставки природного газу населенню за так званою спеціальною ціною

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон, передає прес-служба Кабміну.

За його словами, це чітко зафіксовано в постанові Кабміну №351 Основні принципи здійснення державної власності щодо НАК Нафтогазу.

Відео дня

Кабінет міністрів вважає головним завданням Нафтогазу України забезпечення громадських інтересів на ринку природного газу та захисту прав споживачів, а не отримання надприбутків.

Віце-прем'єр-міністр стверджує, що уряд сповідує створення ринкових умов в сегменті поставок блакитного палива для населення, однак закликає НАК Нафтогаз до толерантності: отримувати надприбутки за рахунок найбільш незахищених верств населення неприпустимо.

Кістіон нагадав, що в законі про ринок природного газу сказано: "Суб'єкт ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов'язки, має право на отримання компенсації економічно обґрунтованих витрат і з урахуванням допустимого рівня прибутку" (стаття 11, пункт 7 закону Про ринок природного газу ).

У той же час, на думку Кістіона, нинішній рівень прибутку Нафтогазу виключає виплату будь-якої компенсації компанії за поставки природного газу населенню за так званою спеціальною ціною.

Віце-прем'єр також заявив, що компанія не несе ніяких економічно обґрунтованих втрат від покладання на неї обов'язків постачати газ населенню за спеціальною ціною - 4942 грн за тис. кубометрів.

Нагадаємо, що суд зобов'язав Кабмін компенсувати Нафтогазу збитки від поставок газу для населення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X