Кабмін в четвертий раз продовжив надзвичайний стан в енергетиці

14 червня 2017, 13:11
Кабінет Міністрів України продовжив дію надзвичайного стану в енергетиці ще на 1 місяць - до 17 липня

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, передають Українські новини.

Це вже 4 продовження НС в енергетиці урядом Володимира Гройсмана.

Для кінцевих споживачів електроенергії надзвичайний стан означає можливі (в разі необхідності) тимчасові відключення електроенергії (так звані "віялові відключення"), які центральний диспетчер енергосистеми має право застосовувати при дефіциті потужності в системі.

Відео дня

У комерційному плані надзвичайний стан означає, що енергосистема переходить в ручне управління, і цінові заявки в тепловій генерації не застосовуватимуться.

Надзвичайний стан розширює повноваження центрального диспетчера НЕК Укренерго, який отримав право в ручному режимі регулювати вироблення електроенергії кожної конкретної ТЕС.

Міненерго вважає, що надзвичайний стан дозволить заощадити від 300 до 350 тис. тонн антрацитового вугілля (для порівняння до введення надзвичайного стану добове споживання антрацитового вугілля на ТЕС становила близько 30 тис. тонн/добу).


Нагадаємо, що надзвичайний стан в енергетиці було затверджено Кабміном 15 лютого в ході позачергового засідання. Воно було введено у відповідь на повне припинення поставок антрацитового вугілля з території Донецької та Луганської областей, неконтрольованої українською владою.

16 березня Кабінет Міністрів України ще на 1 місяць продовжив дію надзвичайного стану (надзвичайні заходи) на ринку електричної енергії.

5 квітня з метою економії вугілля зупинили роботу Трипільська ТЕС (Центренерго) і Придніпровська ТЕС (ДТЕК).

6 квітня роботу припинила Зміївська ТЕС (Центренерго), 11 квітня - Криворізька ТЕС (ДТЕК).

Потім тимчасово роботу припинила Слов'янська ТЕС (Донбасенерго).

12 квітня ПП в енергетиці було продовжено ще на 1 місяць, 11 травня - ще на один.

За словами Насалика, Зміївська теплоелектростанція (Харківська область) державної компанії Центренерго запустить 1 червня переведений на газове вугілля енергоблок №2, енергоблок №5 - 1 серпня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X