Кабмін суттєво підвищив поріг продажів без касового апарату

19 грудня 2017, 11:03
Кабінет міністрів України підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і послуг, які можна проводити без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО, касовий апарат)

Відповідна постанова з правками до постанови Кабміну від 23 серпня 2000 року №1336 була прийнята на засіданні уряду 18 грудня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, поріг річного обсягу операцій без касового апарату підвищений з з 200 тис. грн до 500 тис. грн і з 75 тис. грн до 250 тис. грн в залежності від форми і умов здійснення діяльності на один структурний підрозділ суб'єкта господарської діяльності.

Відео дня

При цьому, згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, також постанова передбачає обов'язкове використання РРО при перевищенні річного доходу 1 млн грн незалежно від виду діяльності.

Дія документу поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, алкогольними напоями та тютюновими виробами, зазначив під час засідання перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

При цьому РРО стає обов'язковим для суб'єктів, які надають побутові послуги (крім тих, які надають їх на території сіл), послуги носильників з додаванням багажу на вокзалах і в портах, реалізують квитки державних лотерей.

Уряд також скасував 13 нормативно-правових актів Камбина, які містять застарілі норми і не відповідають нинішньому законодавству щодо касових апаратів.

За даними Державної фіскальної служби (ДФС), в Україні на 1 грудня 2017 року 120 тис. суб'єктів господарювання зареєстрували майже 280 тис. реєстраторів розрахункових операцій на 260 тис. об'єктах господарювання. За 11 місяців цього року через РРО продано товарів і послуг на 800 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Кабмін також планує впровадити продаж підакцизних товарів і лотерейних квитків через касові апарати.

Нагадаємо, що в липні 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон, який скасовує обов'язкове використання касових апаратів для підприємців з річним доходом нижче 1 млн грн.

8 травня 2017 року Кабмін ухвалив постанову, яка зобов'язує підприємців продавати побутову техніку тільки через касовий апарат.

Відзначимо, що 23 листопада фахівці Державної фіскальної служби (ДФС) розробили модель портативного касового апарату, який можна використовувати в якості реєстратора розрахункових операцій (РРО).

Показати ще новини
Радіо НВ
X