Кабмін обрав нову наглядову раду Нафтогазу

22 листопада 2017, 12:45
Кабінет міністрів України затвердив новий склад наглядової ради Нафтогазу України. До цього функції наглядової ради виконував Кабмін

До неї увійшли іноземці Клір Спотісед (громадянин Британії), Бруно Лісква (Франція), Амос Хохштайн (США), Стів Хейсен (Канада).

Відповідне рішення уряд ухвалив 22 листопада, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Спотісед має багаторічний досвід роботи в нафтогазовому секторі ... також створювала ринок газу в Великобританії, працювала в національному регуляторі Великобританії. Лісква працював на керівних постах в найбільшій державній енергокомпанії Франції. Хохштайн - колишній дипломат США, дуже добре знає Україну, допомагав нам у питаннях реверсу газу ... Хейсен - громадянин Канади, один з кращих у світі експертів з розвідки і видобутку газу", - сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Крім того, до складу наглядової ради увійшли українці Олександр Гриценко (голова правління Укрексімбанку), Сергій Попик (радник прем'єра). Зберіг свою позицію у наглядовій раді Володимир Демчишин.

Нагадаємо, що 10 листопада Кабмін вніс зміни в процедуру обрання та призначення членів наглядової ради Нафтогазу України, скасувавши вимогу про відбір незалежного члена ради на конкурсі.

29 березня Кабмін прийняв рішення збільшити склад наглядової ради Нафтогазу з п'яти до семи осіб. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв, що збільшення кількості членів наглядової ради з правлінням не погоджувалося.

Пізніше чотири з п'ятьох членів наглядової ради Нафтогазу пригрозили звільненням, якщо не буде враховано низку питань, які обговорювалися із віце-прем'єром Володимиром Кістіоном.

Публічним приводом для цього було названо невиконання урядом плану з корпоративного управління компанією.

3 квітня голова наглядової ради Нафтогаз Юлія Ковалів вирішила покинути свою посаду. Пізніше наглядова рада компанії схвалила її відставку.

Також 6 вересня член наглядової ради Нафтогазу України, незалежний директор Чарльз Проктор заявив про звільнення зі своєї посади. Причиною відставки він назвав відсутність підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду.

Крім того, наявність незалежних членів наглядової ради Нафтогазу Пол Ворвік і Маркус Річардс також подали у відставку через політичне втручання.

Глава ЄБРР наголосив на необхідності зрозуміти причини відставки незалежних членів ради. На думку Чакрабарті, це рішення могло бути пов'язано з "розчаруванням тим, як ухвалюються рішення", він також зазначив "недостатню прозорість комерційної дисципліни", що може створювати нерівні умови для партнерів Нафтогазу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X