Кабмін схвалив залучення IFC до приватизації Укргазбанку

8 листопада 2017, 15:13
Кабінет Міністрів схвалив залучення Міжнародної фінансової корпорації (IFC, входить до групи Світового банку) до приватизації Укргазбанку

Про це йдеться в прийнятому проекті меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством фінансів, Укргазбанком та IFC, текст якого мають Українські новини.

Зокрема, Кабмін на засіданні уряду 8 листопада схвалила проект меморандуму, який буде підписаний наступного тижня за участю президента Світового банку Джима Ен Кіма.

Відео дня

У меморандумі закріплено, що IFC допоможе уряду провести процес приватизації Укргазбанку, в тому числі, передбачена можливість входження IFC в його капітал як міноритарного акціонера.

На сьогодні 94,94% акцій Укргазбанку володіє держава в особі Міністерства фінансів. Згідно зі Стратегією розвитку держбанків, Укргазбанк повинен бути проданий протягом 2017 року.

Передбачається, що IFC може надати консультаційні послуги для поліпшення інвестиційної привабливості банку, а також може розглянути інвестиції в капітал банку для підтримки його продажу.

Згідно з проектом меморандуму, Укргазбанк буде фокусуватися на еко-банкінгу (фінансування проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності), буде нарощувати присутність в приватному секторі, співпрацюючи з малими і середніми підприємствами, корпоративним і роздрібним сегментами.

Банк повинен поступово зменшити обсяг існуючого кредитного ризику на держпідприємства (закрити ліміт кредитування на ДП "Енергоатом").

Мінфін в свою чергу повинен забезпечити: посилення корпоративного управління банку; утримання від директивних програм кредитування; утримання від збільшення обсягу ризику банку на держпідприємства.

IFC ж буде продовжувати надавати консультаційні послуги для перетворення Укргазбанку в провідну фінустанову шляхом: нарощування потенціалу в еко-банкінгу, поліпшення корпоративного управління; створення системи управління екологічними та соціальними ризиками.

IFC вже надала банку кредитну лінію торгового фінансування, при цьому може розглянути інвестиції в капітал (міноритарний акціонер) шляхом збільшення капіталу або покупки акцій.

"Така інвестиція буде залежати від низки факторів, включаючи прогрес Мінфіну і банку в досягненні основних цілей; проведення МФК due diligence та оцінки банку; наявності прийнятного для МФК загального фінансового плану банку; отримання схвалення керівництва і ради МФК; підготовки, обговорення та укладання всіх документів у формі, прийнятній для обох сторін", - сказано в документі.

Укргазбанк, за даними НБУ, займав 4-е місце (65,7 млрд грн) за розміром активів банк на 1 липня серед 88 діючих банків.

Нагадаємо, раніше НБУ пропонував уряду вже до кінця 2018 року повністю продати Укргазбанк, а також по 20% акцій Ощадбанку і Приватбанку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше в Мінфіні заявляли, що по Укргазбанку є вже кілька зацікавлених іноземних компаній.

Показати ще новини
Радіо NV
X