Кабмін схвалив створення наглядових рад в держбанках

27 вересня 2017, 13:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Кабінет міністрів України схвалив проект закону про корпоративне управління в держбанках

Про це на своїй Facebook-сторінці написав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Кабмін схвалив проект закону про корпоративне управління в державних банках! Передбачено створення наглядових рад, де більшість членів є незалежними професіоналами,які відбираються по чітко прозорій процедурі", - написав міністр.

Відео дня

Також Данилюк зазначив, що це важлива частина комплексної реформи держбанків, яка спрямована на підвищення їх ефективності роботи і відновлення кредитування.

Як зазначає Інтерфакс-Україна, проект закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками передбачає, що наглядова рада держбанків буде складатися з семи членів, з яких п'ять незалежні і два - представники держави.

Претенденти на незалежні директори будуть підбиратися на умовах відкритого конкурсу компанією з підбору персоналу, що має не менше ніж десятирічний міжнародний досвід надання послуг з підбору керівного складу провідних світових банків.

Один претендент на посаду представника держави визначається за пропозицією президента і один - за пропозицією уряду.

Також членів наглядової ради буде відбирати спеціально створена Кабінетом міністрів конкурсна комісія, до складу якої будуть входити три представники президента і три представники уряду.

Проект закону також передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, якими буде встановлено відповідальність за незаконне втручання в діяльність посадових осіб держбанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X