Кабмін схвалив поставку Нафтогазом газу медустановам на умовах бюджетних організацій

25 жовтня 2021, 18:05

Кабмін погодив рішення правління Нафтогазу дозволити ТОВ ГК Нафтогаз Трейдинг поставляти природний газ установам охорони здоров’я державної та комунальної власності на таких же умовах, як і для бюджетних організацій.

Відповідне розпорядження Кабміну № 1295-р від 23 жовтня опубліковано на урядовому порталі.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, зокрема, Кабмін дозволив НАК не вимагати від державних та комунальних медустанов відшкодування збитків за ухилення від замовлених обсягів споживання газу, а також оплати штрафних санкцій за небаланси.

Відео дня

Нафтогаз поставляє газ бюджетним установам і організаціям за ціною 16,554 тис. грн за 1 тис. кбометрів (з ПДВ та транспортуванням) на період до грудня 2022 включно.

Нагадаємо, що 30 вересня уряд, Офіс президента, місцева влада і Нафтогаз підписали меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання, щоб уникнути підвищення тарифів на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні на 30-40%.

Згідно з меморандумом, ціна газу для виробництва тепла для населення становитиме 7,4 грн за кубометр, для бюджетних установ — 13,6 грн за кубометр. Кабмін забезпечить держпідтримку бюджетам територіальних громад за рахунок субвенції на допомогу громадам, у яких індекс платоспроможності менше або дорівнює 0,9, «що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання, починаючи з четвертого кварталу 2021 року». Також у 2022 році держава передасть до місцевих бюджетів (крім бюджету Києва) податок на доходи фізосіб у розмірі 4% (додатково), але не менше 11 млрд грн, а також 13,44% акцизу з пального. Нафтогаз надасть виробникам теплової енергії можливість відтермінування платежів на термін до 45 днів.

Після підписання меморандуму Нафтогаз запропонував бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контракти на поставку газу з фіксованою ціною на газ - 13,7 грн за кубометр  урахуванням транспортування та ПДВ - 16,8 грн).

Показати ще новини
Радіо NV
X