Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Кабмін прийняв рішення, що гарантує непідвищення цін на газ для населення з квітня

22 березня 2017, 14:04
919
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кабмін продовжив дію спецзобов'язань Нафтогазу України ще на рік

Кабінет міністрів України продовжив спеціальні зобов'язання, що покладаються на НАК Нафтогаз України та інші суб'єкти ринку природного газу, ще на рік – до квітня 2018 року

Відповідну постанову уряд прийняв на засіданні в середу, 22 березня, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому МЕРТ і Міненерговугілля доручено доопрацювати документ з урахуванням пропозицій і зауважень Енергетичного співтовариства.

Раніше головний комерційний директор Групи Нафтогаз Юрій Вітренко заявляв, що підвищення тарифів на газ для населення на 40% може статися у разі, якщо не буде продовжено дію так званих "спеціальних обов'язків".

Нагадаємо, що проект відповідної постанови був підготовлений МЕРТ і передбачав, що ціна газу, що реалізується населенню та релігійним організаціям, після 1 квітня 2017 року (після закінчення терміну спецзов'язань, встановлених чинною постановою Кабміну) і до 1 жовтня 2017 року залишиться незмінною – 4942 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, тарифів на транспортування і розподіл).

Разом з тим, до 1 серпня Міненерговугілля має розрахувати нову ціну імпортного паритету. При такому розрахунку береться до уваги ціна газу на німецькому хабі NCG за 12 місяців, що передують розрахунку, а також середня вартість його транспортування, курс валют.

Якщо ціна імпортного паритету більше, ніж на 10% відрізняється від 4942 грн за 1 тис. куб. м, то на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року саме ця нова цифра буде встановлена як чинна ціна для населення і релігійних організацій (в іншому разі, ціна залишиться на старому рівні - 4942 грн).

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися