Кабмін попросив видати Нафтогазу валютну ліцензію

27 березня 2018, 17:58

Перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів надіслав листа Національному банку України (НБУ) з проханням спростити здійснення операцій з іноземною валютою для Національної акціонерної компанії Нафтогаз України.

Про це повідомили у прес-службі МЕРТ.

Зокрема у листі йдеться про надання Нафтогазу можливості отримувати індивідуальні ліцензії для швидкого перерахунку надлишково сплачених російським монополістом Газпромом коштів за транзит природного газу, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 22 грудня 2017 року та 28 лютого 2018 року.

Відео дня

Також Кубів попросив Нацбанк надати дозвіл Нафтогазу не здійснювати обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті, що надійшли з-за кордону, якщо ці кошти мають бути повернені компанією на користь Газпрому.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніямипочалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо NV
X