Кабмін погодив корпоратизацію Укренерго

22 листопада 2017, 17:18
Кабінет міністрів України ухвалив рішення зробити державне підприємство Укренерго приватним акціонерним товариством

Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні 22 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідно до нього, весь майновий комплекс, що знаходиться на балансі компанії, закріплюється за акціонерним товариством і не підлягають відчуженню.

Відео дня

Перетворення Укренерго має бути здійснено у двотижневий термін після прийняття цього розпорядження Кабміном.

"Те, до чого Укренерго повільно йшло з 2008 року і швидко бігло останній рік, нарешті стало реальністю. Сьогодні уряд прийняв рішення про корпоратизацію Укренерго шляхом перетворення його в закрите акціонерне товариство зі 100% акцій у державній власності", - прокоментував рішення Кабміну глава компанії Всеволод Ковальчук на своїй Facebook-сторінці.

Він також зазначив, що дане рішення дало старт корпоратизації компанії, яка є однією з двох ключових передумов сертифікації оператора системи передачі, разом з анбандлінгом по власності (передача Енергоатому і Укргідроенерго від Міненерговугілля до іншого центрального органу виконавчої влади).

За словами Ковальчука, найближчим часом на Укренерго очікує інвентаризація майна, оцінка вартості цілісного майнового комплексу компанії і випуск акцій з передачею їх в держвласність.

При цьому глава компанії зазначив, що перетворення в ПрАТ на відміну від публічного АТ означає неможливість купівлі-продажу акцій товариства на фондовій біржі.

Нагадаємо, що підписаний у середині вересня 2017 року міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом новий статут Укренерго передбачає створення в компанії наглядової ради у складі семи членів, з яких чотири - незалежні.

Наглядову раду планують сформувати з кандидатів з різною компетенцією для забезпечення максимально різноманітного досвіду і професійних навичок. При наявності двох кандидатур з однаковою компетенцією і навичками перевагу буде надано кандидату з досвідом роботи в компаніях - системних операторів передачі електроенергії з ENTSO-E.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.


Показати ще новини
Радіо НВ
X