Кабмін оприлюднив постанову про непідвищення цін на газ для населення

31 березня 2017, 11:17
Постанова Кабінету міністрів України № 187 про продовження до квітня 2018 року спеціальних зобов'язань, покладених на НАК Нафтогаз України та інших суб'єктів ринку природного газу, оприлюднена на урядовому порталі та в п'ятничному випуску газети Урядовий кур'єр, передає Інтерфакс-Україна

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив відповідну постанову на засіданні 22 березня 2017 року.

Згідно з документом, Нафтогаз України з 1 квітня 2017 по 1 квітня 2018 року набуває у ПАТ Укргазвидобування ПАТ Чорноморнафтогаз газ за ціною 4849 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ) з метою формування ресурсу для побутових споживачів, релігійних організацій і тепловиків для надання послуг з опалення і постачання гарячої води.

Відео дня

Продаж газу для цих цілей здійснюється за діючою на сьогодні ціною 4942 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, тарифів на транспортування і розподіл). Торгова націнка НАК складе 1,917%.

Нафтогаз також наділений правом здійснювати операції по заміщенню газу українського видобутку імпортним для покриття сезонних розривів між споживанням і видобутком газу.

При розрахунку ціни газу імпортного паритету, зокрема, до уваги береться ціна газу на німецькому хабі NCG за 12 місяців, що передують розрахунку, а також середня вартість його транспортування, курс валют. Якщо ціна імпортного паритету виявиться більше, ніж на 10% відрізняється від 4942 грн за 1 тис. куб. м, то на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року саме ця нова цифра буде встановлена в якості діючої ціни для населення і релігійних організацій (в іншому випадку, ціна залишиться на старому рівні - 4942 грн).

Раніше головний комерційний директор Групи Нафтогаз Юрій Вітренко заявляв, що підвищення тарифів на газ для населення на 40% може статися в разі, якщо не буде продовжено дію так званих "спеціальних обов'язків".

Нагадаємо, що проект відповідної постанови був підготовлений МЕРТ і передбачав, що ціна газу, що реалізується населенню та релігійним організаціям, після 1 квітня 2017 року (після закінчення терміну спецобов'язків, встановлених чинним постановою Кабміну) і до 1 жовтня 2017 року залишиться незмінною – 4942 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, тарифів на транспортування і розподіл).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X