Кабмін змінив правила оренди державних сільгоспземель

8 червня 2017, 12:27
Кабінет Міністрів України обмежив термін оренди земель сільгосппризначення державної власності 7 роками і встановив мінімальну орендну ставку 8% від нормативно-грошової оцінки землі

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Так, 7 червня Кабмін схвалив проект постанови Стратегія раціонального управління землями сільгосппризначення держвласності, розроблений Мінагрополітики.

Відео дня

"Проведений в 2014 році аналіз виявив, що більша частина договорів на оренду державних земель укладені на максимальний термін в 49 років і за мінімальною ставкою в 3%, що вказувало на корупційні ризики при здійсненні таких угод", - йдеться в повідомленні.

Прийнятий документ вводить такі правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиним стартовими умовами - на строк 7 років за ставкою не нижче 8% від нормативно-грошової вартості цієї землі; у випадку відмови орендаря від земельної ділянки, її повторна передача здійснюється також на торгах.

Також вводиться норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, - не більш 25% від площі земель, які були передані в оренду на конкурсній основі за попередній звітний період; пріоритет на отримання землі будуть мати учасники АТО.

Міністерство зазначає, що такі заходи будуть стимулювати зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі держземель в оренду, і очікується, що економічний ефект може скласти додатково 1 млрд гривень на кінець 2018 року.

За інформацією Мінагрополітики, в даний час в державній власності перебуває 10,4 млн га земель - тобто 25% всієї сільськогосподарської землі в Україні.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман наполягає на продажу землі фізичним особам - громадянам України з обмеженням у 200 га в одні руки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X