Кабмін і Міненерго не заплатили судовий збір у справі про скандальне українське родовище

20 квітня 2017, 11:28
Київський апеляційний адміністративний суд залишив без розгляду апеляційні скарги Кабінету Міністрів і Міністерства енергетики та вугільної промисловості на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 20 березня, яким той задовольнив позов компанії Yuzgaz B. V. (Нідерланди) і визнав протиправною відмову уряду поступатися нідерландської компанії частку в угоді про розподіл продукції (УРП) на розробку Юзівської площі (Харківська та Донецька області)

Про це йдеться в ухвалах суду від 12 квітня, передають Українські новини.

Заяви були залишені без розгляду через несплату державними органами судового збору.

Кабмін просив надати відстрочку сплати судового збору, але суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Відео дня

При цьому Міненерго сплатило судовий збір частково, перерахувавши 4 019,4 гривні при необхідних 4 547,4 гривні.

І Кабміну, і Міненерго суд надав 7-денний термін на сплату/доплату судового збору.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів 2 листопада відмовив нідерландської Yuzgaz B. V. в участі в УРП щодо Юзівської площі.

20 березня суд першої інстанції визнав незаконним і скасував протокольне рішення уряду №46 від 2 листопада 2016 року, яким Кабмін підтримав пропозицію міністра енергетики Насалика щодо відмови ТОВ Надра Юзівська у відступленні прав і зобов'язань, зазначених УРП з розробки ділянки Юзівської площі".

На переконання суду, уряд був зобов'язаний оформляти будь-яке рішення з відступлення частки в УРП у формі розпорядження, а не протокольного рішення, як це було зроблено.

Більш того, судом було встановлено, що уряд не отримував жодних пропозицій з цього питання від міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Суд також зобов'язав Кабмін продовжити розгляд запиту компанії Yuzgaz B. V. і ТОВ Надра Юзівська від 4 серпня 2016 про отримання згоди на відступлення частки в УРП.

При цьому статтею 26 закону про угоди Про розподіл продукції передбачено, що відсутність якої-небудь відповіді Кабміну після закінчення 90-денного строку з моменту отримання запиту (цей термін закінчився 2 листопада 2016 року) вважається автоматичним наданням згоди на відступлення частки в УРП.

Yuzgaz B. V. була спеціально створена фондом прямих інвестицій Emerstone Energy для участі в конкурсі з проектом розвідки і видобутку вуглеводнів в межах Юзівської ділянки на умовах угоди про розподіл продукції (УРП) з урядом України.

Засновником Yuzgaz є інвестиційний фонд Emerstone Energy, що входить в Emerstone Capital Partners бізнесмена Ярослав Кінаха (Jaroslav Kinach).

У 1990-х роках Кінах очолював представництво Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні.

Юзівська ділянка надр знаходиться у Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох областей: Донецької та Харківської.

Площа ділянки становить 7 886 кв. км.

Показати ще новини
Радіо НВ
X