Кабмін хоче затвердити страхову ціну на газ для населення

21 листопада 2019, 16:41

З 1 січня 2020 року Кабмін запропонує споживачам укласти договори на поставку газу за фіксованою ціною до кінця опалювального сезону.

Кабінет міністрів має намір затвердити страхову ціну на природний газ для населення в розмірі близько 7000 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ та без урахування транспортування) з 1 січня 2020 року. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, повідомляють Українські Новини.

Відео дня

«Є важливий фактор, над яким працює Кабмін, з 1 січня людям буде запропонована страхова ціна на газ, вони зможуть вибрати її до кінця опалювального сезону. Вона буде менше ціни на газ першого кварталу 2019 року, більш того, вона буде зафіксована до кінця опалювального сезону», — сказав він.

Оржель зазначив, що при пропозиції страхової ціни у будь-якого споживача буде можливість відмовитися від неї.

Він пояснив, що відмова від цієї ціни може зіграти як в плюс, так і в мінус для споживача.

«Якщо в плюс і дійсно буде зупинка транзиту, і будуть деякі коливання на ринку газу — то споживач виграє. А якщо, наприклад, ми підпишемо транзитний договір, це буде фактором значної стабілізації ринку, у нас і в Європі в підземних сховищах газу значні обсяги газу і фактор того, що транзит газу не припинився, швидше за все, зіграє на те, що ціна на газ знизиться, і тоді ті споживачі, які застраховані і будуть перебувати на таких договорах, вони не виграють від цієї ситуації», — зазначив Оржель.

Також Оржель заявив, що ціна на природний газ для населення в першому кварталі 2020 року буде нижче 8550 тис. грн за тисячу кубометрів.

Як повідомлялося, Нафтогаз України підвищив ціну на газ для населення в листопаді на 14,6% - до 4889 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат).

Також повідомлялося, що аналогічну за змістом програму — Газовий запас — у серпні 2019 року запропонувала споживачам Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X