Кабінет міністрів розробив поправки для захисту бізнесу

13 червня 2018, 15:20

Кабінет міністрів затвердив законопроект, який передбачає персональну відповідальність правоохоронців за незаконні слідчі дії.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 13 червня, передає агентство Інтерфакс-Україна

Міністр юстиції, Павло Петренко підкреслив, що це дозволить відійти від "принципу колективної безвідповідальності за незаконні слідчі дії".

Відео дня

"За результатами розслідування правоохоронець може бути притягнутий до дисциплінарної та майнової відповідальності. За шкоду, заподіяну підприємцю, буде платити конкретний правоохоронець", - пояснив він.

Зміни передбачають обов'язковий розгляд скарг на порушення в ході слідчих дій, обшуків і виїмки документів в найкоротші терміни - до 15 днів. У разі, якщо суд встановить незаконність дій або бездіяльності конкретного правоохоронця або групи правоохоронців, він повинен призначити обов'язкове службове розслідування за місцем роботи, зазначив міністр.

Раніше Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств.

У грудні президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7275, який також називають "маски-шоу стоп".

Так, запроваджується обов'язкова відеофіксація як під час обшуків, так і під час розгляду клопотань слідчим суддею (якщо не йдеться про негласні слідчі дії). При цьому відеозапис має бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Законопроект передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення.

Показати ще новини
Радіо NV
X