Южаніна заявила про можливість часткового скасування закону "про три посилки"

15 січня 2018, 15:39

Верховна Рада України може передбачити скасування обмежень безмитного ввезення товарів через кордон разом з поправками до Митного кодексу.

Про це заявила глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми повинні реагувати на те, що відбувалося в ці дні на деяких пунктах пропуску на Львівській митниці щодо прийнятих нами змін до Податкового кодексу. Тому при розгляді поправок до Митного кодексу, у разі необхідності, після узгодження з урядом, ми могли б ці зміни підкоригувати", - сказала вона.

Відео дня

З початку року активісти перекривали у Львівській області дороги біля пунктів пропуску на кордоні з Польщею, висловлюючи таким чином невдоволення змінами в митному законодавстві щодо норм і правил переміщення товарів через держкордон.

"Якщо там дійсно є проблема з нормою про перетин кордону не частіше разу на 24 години. Якщо ця норма зайва, то ми можемо її врахувати при прийнятті змін до Митного кодексу", - зазначила Южаніна.

За її словами, багато норм, які передбачені прийнятими в кінці 2017 року поправками до Податкового кодексу, не запрацюють без відповідних правок до Митного кодексу.

Нагадаємо, що в ніч на 8 грудня 2017 року Верховна Рада України ввела обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України при самостійному перетині кордону і поштовій пересилці.

Передбачається, що обмеження набудуть чинності 1 січня 2019 року.

Провідні поштові оператори в Україні звернулися до президента Петра Порошенка з проханням ветувати "закон про три посилки".

Нинішні правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до €500 (в аеропортах - до €1 тис.) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше ніж один раз на протягом 72 годин.

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, що підлягає оплаті.

Також введені обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X