Позов на $162 млн. JPMorgan позивається до Tesla через порушення умов угоди

16 листопада 2021, 16:22

Банк JPMorgan звинувачує автовиробника Tesla у порушенні умов угоди та подав позов до компанії на $162 млн.


Банк JPMorgan подав позов до Tesla на $162 млн, звинувативши компанію в грубому порушенні контракту, пов'язаного з варантами на акції, після того вартість акцій автовиробника зросла в рази, передає Reuters.

Відео дня

Відповідну скаргу банк подаа до федерального суду Манхеттена.

Повідомляється, що у 2014 році Tesla продала JPMorgan варанти — компанія мала передати банку свої акції чи гроші, якщо обумовлена ціна виконання (страйк-ціна) виявиться нижчою від ціни акцій Tesla у червні та липні 2021 року.

У JPMorgan заявили, що мали право коригувати страйк-ціну, що і зробили в серпні 2018 року після твіту СЕО Tesla Ілона Маска, що він планує зробити компанію приватною, викупивши акції за ціною $420 за штуку.

Через 17 днів Маск відмовився від цієї ідеї і JPMorgan знову підняв страйк-ціну.

На момент закінчення терміну дії варантів ціна акцій Tesla зросла приблизно в 10 разів і в JPMorgan заявили, що в цьому випадку Tesla зобов'язана передати банку або частину своїх акцій або гроші. У банку заявили, що нездатність Tesla зробити виплату « Рівносильна дефолту».

Згідно зі скаргою, Tesla продала варранти, щоб зменшити потенційне розмиття акцій в результаті окремого продажу облігацій, що конвертуються, і знизити федеральні податки на прибуток.

У лютому 2019 року автовиробник поскаржився, що коригування банку були " опортуністичною спробою скористатися змінами волатильності акцій Tesla". Однак розрахунки, що лежать в основі, автовиробник не заперечував, зазначили в JPMorgan.

Раніше повідомлялося, що СЕО Tesla Ілон Маск продав акцій компанії ще на $930 млн для виконання зобов'язань щодо утримання податків, пов'язаних із виконанням опціонів на акції.

Минулого понеділка він продав ще 934 тисячі акцій за $1,1 млрд після виконання опціонів на придбання майже 2,2 мільйона акцій.

Нагадаємо, що 7 листопада Маск опублікував у себе в Twitter голосування з питанням, чи варто йому продати 10% акцій компанії. Усього Маску належало на той момент 170,5 мільйонів акцій Tesla. Таким чином, 10% акцій коштуватиме близько $21 млрд. Більшість користувачів проголосували за продаж частини акцій.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X