Вареники постковідизму. Чому українці все частіше віддають перевагу напівфабрикатам ручної роботи

30 травня 2021, 11:11
NV Преміум

Коронавірусні обмеження і зайнятість населення за лічені місяці підняли до небувалих висот популярності колись мляво розвинутий ринок приготованих вручну домашніх напівфабрикатів вареників, пельменів і іже з ними, пише журнал НВ.

П ідготовка продуктів, прийом товару, заміс фаршу і начинки, ручне ліплення" — неповний перелік обов’язків працівника кухні зі свіжого оголошення про вакансію у черговому нововідкритому магазині напівфабрикатів Галя балувана в Києві. Цього разу точка з’явилася на Виноградарі.

Відео дня

Подібних оголошень на cайтах із працевлаштування чимало.

Перший магазин із виробництвом напівфабрикатів під відповідною вивіскою з’явився у столиці трохи більше року тому. Сьогодні ж таких об'єктів у місті вже більше сотні.

Мережа Галя балувана родом із Луцька. Але сьогодні приростає новими точками всією країною за допомогою франчайзингу, заповнюючи нішу домашніх напівфабрикатів ручного ліплення: вареників, пельменів, млинців із начинками, сирників та інших традиційних для українських сімей страв.

Назва мережі співзвучна з відомими ресторанами Балувана Галя від підприємця Ігоря Сухомлина. Вони з’явилися раніше і мають не тільки схоже ім'я, але і меню. Однак обидва бізнеси жодним чином не пов’язані, а власники мережі з Луцька проблем із назвою не бачать.

«Це різні бренди: у нього [Сухомлина] бренд ресторанний, ми — виробники фактично, — каже Володимир Матвійчук, співзасновник Галі Балуваної. — Нас не плутають, проблем жодних нема».

Якщо назвою Матвійчук зі своїм дітищем підібрався дуже близько до чужого бізнесу, то в нішу увійшли вільну.

Сам тренд на ручне ліплення домашніх напівфабрикатів стартував давно, каже Ольга Насонова, засновниця компанії Ресторанний консалтинг. «З'явилося це в нових житлових комплексах, де є платоспроможна аудиторія, яка не завжди хоче готувати, — каже експертка. — Промислове виробництво вже не задовольняє такий сегмент споживачів».

Але саме зараз сфера напівфабрикатів стала бурхливо розвиватися. Карантин посилив цей тренд, впевнена Насонова, і це стосується не тільки заморозки, а й домашньої їжі загалом.

Показати ще новини
Радіо NV
X