Євростандарти контролю за продуктами прийдуть в Україну протягом 3 років

15 червня 2016, 18:24
До 2019 року Україна має перейти на європейські стандарти контролю якості харчових продуктів

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на інтерв'ю голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи газеті Урядовий кур'єр.

"З 2017 року систему НАССР обов'язково повинен впровадити великий бізнес, а до 2019-го – всі суб'єкти господарювання (не тільки виробники, але й оператори харчового ринку, реалізатори, логісти)", – сказав Лапа.

Відео дня


НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points) це концепція, що передбачає систематичну ідентифікацію, оцінку і управління небезпечними чинниками, що суттєво впливають на безпеку продукції становить.


За його словами, вже реалізовано 30-40% необхідних системних змін. Через нову редакцію закону "Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів" об'єднані ветеринарна та санітарна складові, що відповідає сучасним вимогам.

Також до другого читання готуэться законопроект "Про держконтроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів та кормів, здоров'я та благополуччя тварин". Якщо його ухвалять, буде "закрито" половина необхідних базових змін.

Показати ще новини
Радіо NV
X