Євросоюз засумнівався в доцільності нового газопроводу Газпрому

29 лютого 2016, 18:50
Європейський Союз засумнівався в ефективності нового газопроводу ITGI Poseidon російського монополіста Газпром

Зокрема, віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович поставив під сумнів ефективність газопроводу, який Газпром, італійська Edison SpA і грецька DEPA SA планують провести по дну Чорного моря.

Відео дня

Єврокомісія вважає, що проект потребує будівництва великих інфраструктурних об'єктів, і не слід забувати, що вже наявна інфраструктура використовується лише на 50%.

"З урахуванням цього фактора ефективність проекту вже знаходиться під сумнівом", - зазаначив він.

Тим не менш, Євросоюз оцінить проект газопроводу ITGI Poseidon, якщо буде вироблена єдина позиція щодо його реалізації.

"Це була лише декларація. Остаточного єдиного підходу і остаточної єдиної позиції щодо проекту поки немає. У будь-якому випадку ми повинні будемо оцінити його ефективність", - пише РБК з посиланням на Інтерфакс.

ITGI (Interconnector Turkey-Greece-Italy) - газопровід в рамках проекту Південний газовий коридор, який проходить по території Туреччини через Грецію до Італії. Poseidon - проект будівництва морської частини газопроводу ITGI, який повинен пройти по дну Іонічного моря і з'єднати газотранспортні системи Греції і Італії.

Нагадаємо, в 2014 році після рішення про відмову від спорудження газопроводу Південний потік президент РФ Володимир Путін заявив, що прокладе газопровід по дну Чорного моря до Туреччини, який завершиться газовим хабом на турецько-грецькому кордоні.

Внаслідок цього, за планом Путіна, російський газ міг би направлятися в Європу в обхід України.

Однак, в грудні 2015 року через різке охолодження російсько-турецьких відносин внаслідок знищення ВПС Туреччини бомбардувальника Су-24, переговори в рамках проекту газопроводу Турецький потік були припинені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X