Євросоюз ввів мита на продукцію метзаводів Ахметова

6 жовтня 2017, 13:32
759
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЄК ввела мита на гарячекатаний прокат Метінвесту

Європейська комісія прийняла рішення про введення фіксованого антидемпінгового мита на гарячекатаний прокат виробництва групи Метінвест в розмірі €60,5/тонна, яка також буде застосовуватися до всіх українських постачальників даної продукції

Крім того, мита введені на продукцію з РФ, Ірану і Бразилії. Розмір мита - від €17,6/тонна до €96,5/тонна.

Згідно з офіційними матеріалами Єврокомісії, передає агентство Інтерфакс-Україна, в ході розслідування було встановлено факт поставок з боку Метінвесту за демпінговими цінами, що завдало збитків європейським виробникам аналогічної продукції.

В ході розслідування було визначено, що продукція Метінвесту поставлялася в ЄС з демпінговою маржею у розмірі 19,4%.

При цьому ЄК при розрахунку нанесення збитку з боку Метінвесту виключило поставки одного з підприємств групи, що знаходиться на непідконтрольній території, визначивши ситуацію як форс-мажорну.

Як повідомило агентству джерело в уряді, група Метівест вийшла з пропозицією про можливість заміни дії фіксованого антидемпінгового мита на цінові зобов'язання щодо постачання.

"Таким чином, Україна продовжує переговори про можливість заміни цього режиму обмеження поставок на цінові зобов'язання", - констатував співрозмовник.

За його словами, в рішенні Єврокомісії окремо сказано, що на відміну від постачальників з інших країн, з Україною у ЄС діє Угода про Асоціацію, і це буде прийматися до уваги.

Нагадаємо, що ЄК також ввела мита на гарячекатаний прокат з РФ. При цьому фіксована мито на гарячекатаний прокат Новолипецького металургійного комбінату склало €53,3 за тонну, Магнітогорського металургійного комбінату - €96,5 за тонну, Северсталі - €17,6 за тонну.

Ініціатором введення п'ятирічних антидемпінгових мит виступила Європейська асоціація сталеливарної промисловості (Eurofer).


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.


Нагадаємо, що раніше Євразійський союз ввів мита для заводів олігарха-втікача Сергія Курченко і Ахметова.

Крім того, в кінці серпня Міністерство торгівлі США ввело мита на імпорт продукції Ferriera Valsider SpA (входить до групи Метінвест).

Вибір редакції

Події

Вчора, 15:00

article_img
Формат пранку. Чому в Україні стають популярними фейкові мітинги на підтримку неіснуючих кандидатів
Гаджети

Вчора, 20:00

article_img
Тільки в профіль. Якими будуть нові iPhone 2019
Ігри

Сьогодні, 07:00

article_img
Нові мобільні ігри, за які не соромно

Головне

Події

Сьогодні, 00:38

article_img
У Києві відбулась акція пам'яті Небесної сотні
Події

Вчора, 17:54

article_img
СБУ затримала виконавців провокації з підпалом храму УПЦ МП у Запоріжжі - відео
Євробачення

Вчора, 12:39

article_img
Соцмережі обурені. Судді пояснили свої оцінки Khayat і Kazka в нацвідборі на Євробачення 2019