Євросоюз ввів мита на продукцію метзаводів Ахметова

6 жовтня 2017, 13:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Європейська комісія прийняла рішення про введення фіксованого антидемпінгового мита на гарячекатаний прокат виробництва групи Метінвест в розмірі €60,5/тонна, яка також буде застосовуватися до всіх українських постачальників даної продукції

Крім того, мита введені на продукцію з РФ, Ірану і Бразилії. Розмір мита - від €17,6/тонна до €96,5/тонна.

Згідно з офіційними матеріалами Єврокомісії, передає агентство Інтерфакс-Україна, в ході розслідування було встановлено факт поставок з боку Метінвесту за демпінговими цінами, що завдало збитків європейським виробникам аналогічної продукції.

Відео дня

В ході розслідування було визначено, що продукція Метінвесту поставлялася в ЄС з демпінговою маржею у розмірі 19,4%.

При цьому ЄК при розрахунку нанесення збитку з боку Метінвесту виключило поставки одного з підприємств групи, що знаходиться на непідконтрольній території, визначивши ситуацію як форс-мажорну.

Як повідомило агентству джерело в уряді, група Метівест вийшла з пропозицією про можливість заміни дії фіксованого антидемпінгового мита на цінові зобов'язання щодо постачання.

"Таким чином, Україна продовжує переговори про можливість заміни цього режиму обмеження поставок на цінові зобов'язання", - констатував співрозмовник.

За його словами, в рішенні Єврокомісії окремо сказано, що на відміну від постачальників з інших країн, з Україною у ЄС діє Угода про Асоціацію, і це буде прийматися до уваги.

Нагадаємо, що ЄК також ввела мита на гарячекатаний прокат з РФ. При цьому фіксована мито на гарячекатаний прокат Новолипецького металургійного комбінату склало €53,3 за тонну, Магнітогорського металургійного комбінату - €96,5 за тонну, Северсталі - €17,6 за тонну.

Ініціатором введення п'ятирічних антидемпінгових мит виступила Європейська асоціація сталеливарної промисловості (Eurofer).


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.


Нагадаємо, що раніше Євразійський союз ввів мита для заводів олігарха-втікача Сергія Курченко і Ахметова.

Крім того, в кінці серпня Міністерство торгівлі США ввело мита на імпорт продукції Ferriera Valsider SpA (входить до групи Метінвест).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X