Євросоюз порушив Угоду про асоціацію з Україною – МЗС

10 листопада 2016, 10:11
Рішення Єврокомісії збільшити прокачування газу Газпрому по трубопроводу OPAL в обхід України є порушенням Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом

Про це в ході зустрічі з головою представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Відео дня

хвалення такого роду рішень без проведення попередніх консультацій з українською стороною є порушенням статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якою передбачається взаємне урахування сторонами потенціалу та спроможностей енергетичної інфраструктури одна одної", — йдеться в повідомленні.

При цьому Зеркаль заявила, що Єврокомісія у процесі підготовки таких рішень повинна виконувати зобов'язання, взяті ЄС в рамках її участі у Договорі про створення Енергетичного Співтовариства, зокрема, дотримуватися у відносинах з Україною та іншими державами-партнерами принципу солідарності, а також уникати прийняття рішень, які б суперечили антимонопольному законодавству ЄС.

Нагадаємо, що Єврокомісія дозволила концерну Газпром збільшити завантаження газопроводу OPAL.

Пізніше Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG пообіцяла оскаржити доступ Газпрому до 50% потужності газопроводу OPAL.

Показати ще новини
Радіо NV
X