ЄС остаточно схвалив квоти на українську агропродукцію

29 червня 2017, 17:17
28 червня Рада ЄС схвалила угоду з Європейським парламентом про збільшення обсягів тимчасових додаткових торгових преференцій для імпорту української аграрної та харчової продукції

Про це повідомила прес-служба Мінагропроду.

Як зазначається, офіційне рішення буде опубліковано на сайті Європарламенту і набуде чинності восени 2017 року.

"Вчора Рада ЄС схвалила домовленість з Європейським Парламентом про надання тимчасових додаткових торговельних преференцій для імпорту до ЄС нашої аграрної та харчової продукції. Це є економічною та політичною підтримкою для нашої країни, а також позитивним результатом нашої спільної роботи з європейськими колегами, представниками МЕРТ та МЗС. Ми дуже вдячні європейській стороні за підтримку та сподіваємось на подальшу активну співпрацю у заданому напрямку", - зазначила заступник міністра аграрної політики і родовольствія України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Відео дня

Так, квота на мед буде збільшена на 2,5 тис. тонн, перероблені томати - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, овес - на 4 тис. тонн, пшеницю - на 65 тис. тонн, кукурудзу - на 625 тис. тонн, ячмінь - на 325 тис. тонн, злакові крупи та гранули - на 7,8 тис. тонн.

Нагадаємо, що Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. тонн, сухого молока - 1,5 тис. тонн, вершкового масла - 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів - 1,5 тис. тонн, яєць - 3 тис. тонн, свинини - 40 тис. тонн.

У вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на ряд товарних позицій з України. На початку червня Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України, в той же час депутатами не була підтримана пропозиція про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.

За підсумками переговорів комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту (INTA) підтримав підвищення квот на українську агропродукцію з умовою зниження запропонованих Єврокомісією обсягів квот по ряду товарів. Зокрема, пропонована Єврокомісією величина підвищення квоти на перероблені томати була знижена з 5 до 3 тис. тонн, на пшеницю - з 100 до 35 тис. тонн, кукурудзу - з 650 до 625 тис. тонн, ячмінь - 350 до 325 тис. тонн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X