Євросоюз хоче заборонити польоти одразу до трьох українських аеропортів

21 вересня 2017, 13:44
Харківська міська рада звернулася з проханням до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не допустити введення Європейським агентством авіаційної безпеки (EASA) обмежень на авіаційний рух у східній частині України

Про це йдеться у зверненні Харківської міськради, передають Українські новини.

Зокрема, це аеропорти Харків, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

За інформацією компанії Нью Системс АМ, що управляє міжнародним аеропортом Харків, до Державної авіаційної служби України від EASA надійшов проект бюлетеня, яким вводяться обмеження на авіаційний рух до даних аеропортів.

Відео дня

Зокрема, в ньому визнаються небезпечними польоти в межах Дніпропетровського району.

Міська влада просить уряд не допустити закриття повітряного простору над Харковом, обмежившись діючими заборонами на польоти над зоною проведення антитерористичної операції.

"У разі прийняття даного документа авіасполучення між Харковом та іншими країнами буде припинено, таким чином, Харків виявиться в авіаційній ізоляції. Слобожанщина може стати непривабливим регіоном для іноземних інвесторів, також суттєво ускладняться ділові поїздки представників локального бізнесу, що зробить серйозний негативний вплив на економічне становище центральної і східної частин України", - йдеться в зверненні.

Депутати відзначили, що наслідками прийняття подібного документа може стати припинення роботи Харківського аеропорту і суміжних підприємств, а також пунктів прикордонного і митного контролю, в яких задіяно близько 1,5 тис. осіб.

У зв'язку з цим Харківська міська рада звернулася до Гройсмана з проханням винести рішення цього питання на вищий державний рівень і звернутися до EASA з проханням не вводити даний документ в дію, обмежившись діючими заборонами на польоти над зоною проведення антитерористичної операції.

"Ми отримали проект інформаційного бюлетеня і беремо участь в консультації із зацікавленими відомствами для розробки офіційної позиції України з цього питання", - прокоментувала ситуацію прес-служба відомства.

У відомстві підкреслили, що даний проект бюлетня не є остаточною версією документа і буде доопрацьовуватися.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року EASA підтвердило готовність Украероруху гарантувати належний рівень безпеки повітряного руху за 2-ма маршрутами над Чорним морем.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) заборонила авіапольоти в аеропорти Сімферополя та Севастополя.

У липні 2014 Євроконтроль заборонив польоти над східною Україною.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X