Європейський суд визнав незаконним мораторій на продаж землі в Україні

22 травня 2018, 13:57

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини.

Про це йдеться в прес-релізі ЄСПЛ, передають Українські Новини.

"Абсолютна заборона в Україні на покупку і продаж сільськогосподарських земель призвела до порушення прав людини, уряд повинен прийняти більш збалансований закон", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Також наголошується, що у травні європейський суд виніс постанову у справі Зеленчук і Цицюра проти України.

Зокрема, йшлося про скарги двох осіб (жителів Тернополя та Івано-Франківська) на мораторій на продаж сільськогосподарських земель, які заявляли про порушення їхні майнові права у якості власників таких ділянок.

ЄСПЛ зазначив, що після розпаду СРСР Україна в основному розподіляла сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому влада ввела заборону на продаж таких земель.

Уряд стверджував, що цей захід завадила концентрації землі в одних руках.

Крім того, суд встановив, що держава не визначила справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та правом власності заявників.

Суд постановив, що уряд повинен вжити законодавчих заходів для забезпечення належного справедливого балансу для власників сільськогосподарських земель.

При цьому ЄСПЛ підкреслює, що це рішення суду не означає вимоги до України негайно ввести необмежений ринок продажу сільськогосподарських угідь. Суд не присудив заявникам грошову компенсацію.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, був введений ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть утроє після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X