Європейські лідери направили Брюсселю лист про геополітичну загрозу з боку Північного потоку-2 - ЗМІ

16 березня 2016, 19:58
Вісім лідерів країн Євросоюзу направили голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру лист про геополітичну загрози з боку російсько-німецького проекту газопроводу Північний потік-2

Зокрема, згідно Reuters, лист датований 7 березня його підписали глави урядів Угорщини, Чехії, Естонії, Латвії, Словаччині та Румунії та Польщі, до них приєдналася і президент Литви. Агентство пише, що лист пізніше підписали і представники Хорватії.

Відео дня

Європейські лідери стурбовані тим, що Північний потік-2 викличе "потенційно дестабілізуючі геополітичні наслідки і представляє деякі ризики для енергетичної безпеки Центральної та Східної Європи".

Представники Центральної Європи стурбовані потенційною можливістю Північного потоку впливати на розвиток регіонального газового ринку і схем транзиту, включаючи вплив на транзитний маршрут через Україну.

7 грудня Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію проектуг азопроводу Північний потік-2, що також підтримав і Вашингтон.

Відзначимо, що і раніше Брюссель отримував протести європейських урядів з приводу будівництва газопроводу: в листопаді 2015 року 10 європейських країн в листі до Європейської комісії заявили, що Північний потік - 2 суперечить інтересам Європейського Союзу і представляє ризик подальшої дестабілізації в Україні

Показати ще новини
Радіо NV
X