Європа закликала Україну і Росію відновити газові переговори

13 червня 2017, 13:16
Європейська Комісія закликає Україну і РФ до відновлення переговорів щодо транзиту природного газу після завершення Стокгольмського арбітражу

Про це повідомив віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович (Maroš Šefčovič) за підсумками зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком 11 червня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми обговорили необхідність продовження транзиту газу через Україну після 2019 року. Стокгольмський арбітраж добігає кінця і повинен роз'яснити невирішені питання. Я підтвердив зацікавленість компаній ЄС у співпраці з українськими партнерами щодо безпечного і комерційно вигідного транзиту газу через цю країну в майбутньому. Ми погодилися, що переговори по комерційному аспекту транзиту повинні бути відновлені на рівні компаній якомога швидше", - сказав він.

Нагадаємо, що Газпром збільшив транзит газу по українській ГТС до рекордного рівня за п'ять років.

Обсяги транзиту російського природного газу по газотранспортній системі України за перші п'ять місяців 2017 зросли на 22% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 і на і 64% в порівнянні з цим періодом 2015 року. У березні транзит російського газу по території України зріс на 20%, а в квітні - на 32%.

Показати ще новини
Радіо NV
X