Європа розкололася в питанні прокладання російського газопроводу в обхід України - головаНафтогазу

18 лютого 2016, 11:42
У Європейському Союзі немає єдиної позиції щодо будівництва російського газопроводу Північний потік-2, заявив голова НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв

"Наскільки нам відомо, думки розкололися", - сказав він в інтерв'ю НВ.

Коболєв зазначив, що в Європі є люди, які є прихильниками цього проекту через комерційні причини.

Відео дня

"Будь-який проект будівництва газопроводу завжди означає робочі місця, гроші для кось. Якщо це морський газопровід, то цих "хтось" легко зрозуміти: є дуже мало виробників труб і будівельників кораблів, які можуть робити подібне. Також зрозуміла країна, яка є точкою входу. Там є комерційні інтереси", - розповів голова Нафтогазу.

За його словами, такі інтереси особливо проявляються в Німеччині.

Крім того, додав Коболєв, є люди, які прагнуть знайти точки зближення з Росією, кажучи про те, що насправді санкції проти Москви не виправдані.

"Варто визнати, що останнім часом ми даємо їм все більше і більше приводів так говорити. Показують на нас пальцем і кажуть: подивіться, заради кого ми тут страждаємо, у них у самих проблем купа - корупція і все інше. Навіщо нам їм допомагати і через них страждати? Давайте дружити з росіянами!", - заявив Коболєв.

У той же час, сказав голова Нафтогазу, є і третя група людей, які не зацікавлені в будівництві Північного потоку-2, як комерційно, так і з точки зору геополітики.

"Ця група людей має досить серйозний голос, який потроху стає сильніше і сильніше. Відповідно, для України дуже важливо допомагати цій останній групі людей ефективно протистояти першим двом групам", - підсумував Коболєв.

Нагадаємо, раніше в Газпромі заявили, що проект будівництва газопроводу Північний потік-2 буде реалізований за графіком до кінця 2019 року.

У свою чергу Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію цього проекту.

Повне інтерв'ю з Андрієм Коболевым читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X